Geloren - kloubní výživa pro psy

Krásné opálení díky přírodním olejům

15.6.2017
Foto: 123rf.com

Pokud se zajímáte o složení kosmetiky, kterou si na sebe mažete, určitě by vám neměl uniknout ani štítek se složením opalovacího krému. Většina opalovacích krémů je chemického složení, které naší kůži sice dodají potřebný SPF, ale obecně pro kůži zdravé nejsou. Zkuste příště zvolit přírodní cestu díky kvalitním přírodním olejům za studena lisovaným, které v sobě obsahují přírodní ochranné faktory! Že jste to nevěděli? Tady jsou ty nejlepší tipy na opalovací oleje z přírody!

Kokosový olej

SPF 2-8

Olivový olej

SPF 2-8

Shea Butter

SPF 3-6

Jojobový olej

SPF 4

Avokádový olej

SPF 4-15

Mandlový olej

SPF 5

Makadamový olej

SPF 6

Olej z obilných klíčků

SPF 20

Olej z malinových semen

SPF 28 – 50

Olej z karotkových semen

SPF 38 – 40

Oleje si samozřejmě můžete mixovat podle své potřeby. Naše pokožka by se měla chránit vysokým ochranným faktorem, abychom předešli předčasnému stárnutí kůže, v extrémních případech až rakovině kůže. Dávejte si vždy pozor na čas strávený na slunci. Na opálení nikdy nespěchejte, následky nestojí za to.

Proč nejsou chemické opalovací přípravky zdravé?

Chemické opalovací oleje, mléka a další přípravky neobsahují přírodní ochranný faktor, ale chemický nebo minerální. Chemické filtry produkují volné radikály a poškozují buňky, které pak vedou k rakovině a stárnutí kůže. Navíc se tyto škodlivé chemické filtry usazují v našem těle v tuku.

Dalšími filtry, které se běžně vyskytují v opalovacích prostředcích, jsou minerální filtry. Nejčastějšími jsou oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto filtry se do kůže nevstřebávají, ale vytvoří na povrchu kůže ochrannou bariéru proti sluníčku. Minerální filtry se hůře roztírají, jsou ale velmi dobrou variantou pro ochranu proti slunci. Problém však nastává v jejich nano-formě. Nano částice se do kůže již vstřebávají a ničí buňky. Pokud tedy ve složení uvidíte slovo nano, pak zvažte koupi opalovacího přípravku.

Jak moc řešíte složení opalovacích krémů vy?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook