Geloren - kloubní výživa pro psy

Krásná s kokosovým olejem

16.1.2015
Foto: 123rf.com

Kdo, co? KOKOSOVÝ OLEJ. Bez koho, čeho? KOKOSOVÉHO OLEJE. S kým, čím? KOKOSOVÝM OLEJEM. Milé dámy, také se vám zdá, že slovo kokosový olej je v poslední době často skloňované a to ve spojení s různými oblastmi použití? Kokosovým olejem lze vylepšit některé recepty a udělat z nich nejen chutnou, ale i zdravou pochoutku. Jeho využití se hojně uplatňuje v medicíně a při boji s cholesterolem, lze ho použít i vnitřně na ženské problémy.

Je to také pomocník v péči o naši krásu a tělo. Ať už je kokosový olej nějakou dobu vaším „miláčkem“ coby kosmetický přípravek, ať už ho používáte v kuchyni nebo jste o jeho zázračných účincích zatím jen slyšela, přečtěte si následující článek a objevte tipy na možnosti jeho využití v péči o tělo. Pokud ho budete hledat v obchodě nebo si ho objednáte přes internet, mohlo by vás zaskočit, že kokosový olej je v tuhém krémovém skupenství, které je čistě bílé. Toto tuhé skupenství si uchovává do teploty přibližně 22 – 25 stupňů Celsia. Ve vyšších teplotách se rozpouští. Přejděme již k tomu, co nás zajímá nejvíc – jak být s kokosovým olejem krásná.

VLASY

Chcete mít krásnou, vyživenou, hebkou „hřívu“? K té vám dopomůže kokosový olej. Pokud chcete alternativu masky, aplikujte na vlasy před umytím. Doba působení záleží na stavu vašich vlasů. Pokud chcete vlasy zregenerovat, rozetřený olej nechte ve vlasech působit přibližně 20 minut. Pokud chcete vlasům dopřát jen nějakou výživu před umytím, nechte působit 5-10 minut. Možná je i aplikace do suchých vlasů. Můžete olej nanést například před spaním do konečků. Mějte ovšem na paměti, že po oleji se mohou vlasy předčasně umastit.

OBLIČEJ

Kokosovým olejem lze dopřát luxus i vašemu obličeji. Nedoporučujeme ho nanášet ráno místo denního krému, jelikož se dlouho vstřebává, a pak byste musela dlouho čekat s nanesením make-upu – a kdo z nás má ráno tolik času! Aplikace je nejvhodnější večer, na vyčištěnou pokožku, aby se mohl olej dobře vstřebat. Noční krém již není potřeba. Nezapomeňte namazat i rty, které regeneruje jako balzám.

Pokud denně používáte pleťové krémy, kokosový olej není jejich náhradníkem, ale pouze příjemná obměna. Jeho použití je vhodné 2x – 3x týdně. Stejně tak aplikujeme na oblast šíje a dekoltu. V případě, že chcete mít jemná ňadra, tak i na ně.

Potřete si kokosovým olejem i zuby, budou pak bělejší. Navíc kokosový olej má úžasnou chuť, takže si při zkrášlování i pochutnáte.

RUCE A NEHTY

U rukou a nehtů platí totéž co u obličeje. Naneste bohatou vrstvu a nechte vstřebat. Pokud máte ruce popraskané, nanášejte častěji dle potřeby. Nezaměňujte ale kokosový olej s běžným krémem na ruce, pokožka si na takový luxus rychle zvykne a pak vám může připadat, že kokosový olej časem ztrácí svůj účinek.

CELULITIDA, STRIE

I s těmito neduhy vám kokosový olej může pomoci. Ovšem pokud očekáváte, že po pár aplikacích celulitida a strie zmizí, vaše očekávání je marné. Jak jistě víte, žádný kosmetický přípravek není jejich úplným „zmizíkem“. Díky kokosovému oleji je však pokožka jemnější a pevnější. Vypadá mnohem lépe, než když proti těmto neduhům nebojujete vůbec.

CHODIDLA

O chodidla je také třeba pečovat, protože z bot na podpatku máme často ztvrdlou kůži. Kokosový olej bohatě naneste na chodidlo a nechte vstřebat. Nejlepší variantou je po nanesení chvilku relaxovat, například u dobré knížky, zatímco olej se vstřebává. Vyhnete se tak mastným stopám na kobercích či v peřinách.

BALZÁM PO HOLENÍ

Holení pokožku vysušuje, proto je třeba ji ihned hydratovat. Právě díky kokosovému oleji můžete mít pokožku krásně jemnou. Je pomocníkem pro hladké nohy či jiné partie po oholení.

Z našich rad plyne jedno – kokosový olej lze použít na celé tělo a nikdy nic nezkazí. To je jedním z důvodů, proč by měl mít čestné místo ve vaší kosmetické observatoři. V jakém množství a jak často ho vaše tělo potřebuje, poznáte sama.

Markéta Obdržálková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Jana

    7.4.2015 at 20:13

    Kokosáky zde: http://www.puritas.cz

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook