Geloren - kloubní výživa pro psy

Kosmetické přešlapy: Tohle rozhodně nedělejte!

15.10.2017
Foto: 123rf.com

Přestože jsme většinou psali o těch pozitivních věcech, které vás mají učinit krásnou a sebevědomou, přišel čas podívat se na zoubek těm nejhorším kosmetickým přešlapům, které byste měla vymýtit ze své beauty rutiny. Ideálně – jednou provždy.

Jak už to tak bývá, občas se na světě vyskytnou trendy, které byste – ve svém vlastním zájmu – měla raději ignorovat. Ačkoliv se jimi chlubí například nejrůznější světové celebrity, které chtějí za každou cenu šokovat, ne vždy se jedná o postupy, které by byly vhodné do běžného denního provozu.

Na některé trendy se už naštěstí zapomnělo, ale i přesto se mezi námi vyskytnou dámy, které zamrzly v určité etapě života a odmítají se své rutiny nadobro vzdát. Případně jsou zde dámy méně si uvědomující skutečnost, co ještě je a co už není sexy.

Na co přesně byste měla zapomenout?

 Příliš tenké obočí. V nejhorším případě vytetované nebo denně malované tužkou na holé místo.

Hit tenkého obočí si pamatuje velká spousta z nás. Některé dámy toužily po tenkém obočí tak moc, že se nebály si ho úplně celé oholit a následně vytetovat do jasně temného obloučku. Ty méně odvážné ho důkladně vytrhaly a prostě namalovaly čáru.

Dámy – už nejsou 20. léta minulého století, kdy bylo žádoucí nosit obočí ve vysokém a tenkém obloučku. A není to žádoucí ani na maloměstské diskotéce. Není to sexy. Opravdu.

Příliš tlusté či jinak velké obočí, které si pracně malujete – každý den.

V dnešní době nás ale trochu více trápí zcela opačný extrém – trend, kdy se obočí na tvářičkách mladých slečen promění ve dva obrovské kůly.

I přesto, že je dnes přirozené a objemnější obočí v kurzu, měla byste vědět, že vše má své meze. Mladá slečna či žena má vypadat elegantně, ne připomínat medvěda.

Ach ta konturka…

Doba podivného konturování rtů je naštěstí také zdárně u konce. I přesto však občas potkáme na ulici exemplář, který se realitě dnešních dnů trochu vymyká. Výjimkou není ani jasně zřetelná vytetovaná linka kolem celého vnějšího obvodu rtů.

Za každých okolností platí – konturovací tužka na rty má být ve stejném nebo ideálně co nejpodobnějším odstínu vaší rtěnky. Jakákoliv jiná varianta není možná. Vážně.

Země Marfušek

Pamatujete si pohádku o Mrazíkovi? A pamatujete si Nastěnčinu sestru Marfušu? Pak si určitě vybavíte scénu, kdy Marfuše namalovali na tváře dva rudé koláče. Samozřejmě – pro krásu.

Tento trend už naštěstí nepotkáváme na ulici tak často. České ženy zřejmě na toto faux pas přišly brzy a přestaly se ho dopouštět.

Jiný odstín make-upu, než je barva vaší pleti

Najít dokonale padnoucí make-up je doslova boj. I přesto si však dejte tu práci a pokuste se ho objevit. Není opravdu nic horšího, než když je přirozeně bledá pleť ukrytá pod nánosem příliš oranžového make-upu, případně když jsou nedokonalosti tmavší pleti zakryty příliš světlým produktem.

Nezapomeňte – krk vás vždycky prozradí! A pokud to nebude krk, bude to zaručeně jiná část těla, kterou odhalíte

A jaký je váš prohřešek proti kráse?

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook