Geloren - kloubní výživa pro psy

Konturování nenápadně a vkusně

21.7.2016
Foto: pinterest.com

Konturování aneb perfektně promyšlené tvarování obličeje pomocí různých odstínů make-upu je ve světě na svém vrcholu. K tomu přispěly zejména celebrity jako Kim Kardashian nebo Kylie Jenner. Kosmetické značky tedy nezůstaly s trendy pozadu – nakoupit můžete širokou škálu produktů speciálně zaměřených na konturování. Jak ale tyto produkty správně použít a nepřehnat to?

Celebrity a modelky na to mají vizážisty, my to musíme zvládnout samy. Konturování ale není úplně nejjednodušší záležitostí a mnoho žen se jej proto bojí. Některé se naopak nebojí a jdou do toho s vervou, ale výsledek působí nepřirozeně a nepovedeně. Jak najít ten správný balanc a perfektně vytvarovat obličej, aniž by kdokoli poznal, že to není naprosto přirozený vzhled vaší tváře?

Pravidlo č. 1: Vyberte vhodné odstíny make-upu

Největší chybou je špatně zvolený make-up. Nakoupit jen tak náhodný bronzer může totiž skončit katastrofou. Nejlepší bude sáhnout po make-upu, pudru nebo bronzeru, který je o dva až tři odstíny tmavší než váš odstín pleti, ale hlídejte si, aby neměl oranžové podtóny.

Naopak přirozeného zvýraznění a zesvětlení nejlépe dosáhnete speciálními produkty pro tento účel bez třpytek a lesklé textury. Také si pohlídejte, aby se produkt dobře roztíral a nepůsobil na světle (a tím pádem třeba na fotografiích) bíle. To je podle stylistů mnohem větší faux pas než příliš tmavý bronzer. Tvářenka by měla být v co nejpřirozenějším broskvovém nebo růžovém odstínu.

Pravidlo č. 2: Vyberte styl konturování podle tvaru obličeje

Foto: pinterest.com

Na obalech různých konturovacích setů i v časopisech najdete mnoho různých návodů, jak na to. Každá ale máme jiný tvar obličeje, a tak potřebujeme trochu jiný typ konturování. Musíme zvýraznit a naopak zatmavit a  táhnout jiné plochy na tváři, skrýt jiné nedostatky a zvýraznit jiné přednosti. Ideální by proto bylo prokonzultovat vše s profesionální vizážistkou a kosmetičkou, která vám stoprocentně ukáže, co bude fungovat nejlépe konkrétně u vás.

Podobné rady nabízí v desítkách videí na youtube také různé české i zahraniční módní vloggerky, takže stačí prolistovat nabídku a najít si „ten svůj“ tutoriál, kterým se budete řídit.

Pravidlo č. 3: Sáhněte po správných štětcích

Investice do kvalitních štětců vhodných velikostí se vyplatí. Pro tento účel sáhněte po větších, hustějších štětcích, se kterými bude nanášení i roztírání make-upu snadnější a výsledek hladší. Správně propojit a rozetřít jednotlivé produkty do sebe je opravdu důležité. Konturování vždy provádějte na dobře osvětleném místě, aby vám neunikly případné hrany a šmouhy.

Pravidlo č. 4: Méně je jednoznačně více

Může se vám zdát, že konturování pro vás nic nedělá a výsledek není tak výrazný, jak jste si představovala – raději to tak ale nechte a nepřidávejte další vrstvy. Nebudete ani vědět jak a najednou budete mít na obličeji masku klauna. Méně je více, a tak raději zvolte nenápadnější, jemnější vzhled.

Tip: V létě je ideální používat co nejmenší množství make-upu, a tak můžete konturování omezit třeba jen na zvýraznění špičky nosu, čela, brady a oblasti pod očima podle klasického návodu a úplně vynechat ztmavovací část. O tu se postará třeba i přirozené opálení od sluníčka.

Zkoušela jste konturovat, nebo se vám tento trend vůbec nezamlouvá? Napište nám, co si myslíte, do komentářů ke článku!

Natalie K.

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook