Geloren - kloubní výživa pro psy

„Kluci nemaj rádi vtipný holky“ a další výmysly, které nám byly vštěpovány

29.6.2016
Foto: pinterest.cz

Jako ženy dvacátého prvního století naštěstí čelíme menšímu množství předsudků a požadavků než naše maminky nebo babičky v dřívějších dekádách, nicméně i tak jsme během dětství a dospívání snad všechny slyšely různá pořekadla a rady do života ohledně toho, jak být atraktivní a „správnou“ ženou, které zkrátka a dobře absolutně nedávají smysl.

„Kluci nemaj rádi vtipný holky!“

Možná vám to někdo se smrtelně vážným výrazem sdělil a možná za to můžou negativní zkušenosti z nezdárných prvních let střední školy, kdy všechny fajn kluky rozebraly ty „pipiny“, co se jenom hihňaly a culily trapným fórům svých idolů, a vaše vlastní vtipnost a inteligence se zdála být jenom na obtíž. (Brr, vzpomínky.) Ať už je to cokoli, zapomeňte na to! Jedním z nejdůležitějších kritérií pro úspěšný vztah je podle mnoha mužů sdílený smysl pro humor. Nikdo se přece nechce nudit! Máte-li vždycky hlavu plnou zábavných historek a komentářů, nebojte se je použít.

„Když budeš nepořádná, nikdy si nenajdeš chlapa!“

Dobře, dobře, je fakt, že domácnost, která vypadá jako po výbuchu, není nic, po čem by muži zrovna prahli, ale přílišná pořádkumilovnost je u žen spíše děsí. Ideální podle nich je, když žena má smysl pro organizovanost a pořádek, ale nepřehání to a přežije sem tam rozházené věci v ložnici nebo smítka na stole. Pohoda je to, po čem muži (i ženy) touží!

„Hlavně nikdy moc nejez na rande. A už vůbec ne večer.“

Takže hladovět na prvních schůzkách, jen aby váš partner ve společném bydlení nakonec stejně objevil váš skrývaný apetit, je jako správná a přitažlivá věc? Ne, je to spíš nepřirozené chování jako vystřižené z minulého století a působí to křečovitě. U devadesáti procent mužů nejvíc zabodujete, když se nebudete zdráhat dát si s ním burger a nebudete dělat scény, že už po sedmé večerní nemůžete nic pozřít, protože jinak se z vás přes noc stane pochodující hora tuku.

„Nedávej najevo, že máš navrch.“

Určitě jste to někdy taky zažila. Ten moment, kdy jste ve škole před svým klukem raději dělala hloupoučkou („Když mě ty rovnice taaak nejdou.“ A za zády písemka s velkou červenou jedničkou), nebo později utajovala před partnerem výši svého příjmu ze své dobré pozice v práci. Z nějakého důvodu jsme byly společensky „poučeny“, že žena, která je chytřejší a úspěšnější, je pro muže neatraktivní. Zapomeňte na to! Buďte pyšná na své dosažené úspěchy a schopnosti. Pokud je on nesnese, není to ten pravý.

Musíš tohle a nesmíš tamto!

A teď menší rada nad zlato na závěr: cokoli vám kdo kdy chtěl a chce vštěpovat o tom, jaká byste měla být a jak byste se měla chovat, a co by naopak mělo být pro vás tabu, královsky se na to vykašlete. Každá máme právo být sama sebou a v žádném případě by neměla existovat idea určité „dokonalé ženy“, kterou bychom se měly snažit za každou cenu stát.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

„Nechovej se jako kluk!“ říkala vždycky její matka kamarádce, kterou víc než princezny zajímaly sport a chemie. No a dnes je z ní krásná žena, která běhá maratony a je úspěšnou herečkou.

„Ženská, která kouří, je nechutná!“ slýchávám někdy od mužů u vedlejšího stolu v baru, zatímco sami pokuřují cigaretu. Kouření, pití, promiskuitní chování nebo vulgarita je věc každého člověka individuálně, a ačkoli ženám se tento typ chování vyčítá mnohonásobně více než mužům, každý by měl mít právo dělat svá vlastní rozhodnutí nezávisle na pohlaví. Řiďme se hlavou a vlastním uvážením, ne konvencemi a předsudky.

Jaké další „rady“ jste slýchávala a jak ovlivnily vás? Vaše příběhy nás zajímají!

Natalie K.

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook