Geloren - kloubní výživa pro psy

Když se hubnutí nedaří: 10 způsobů, jak si zamilovat svoje tělo

25.7.2017
Foto: zdravie.sk

Většině žen sužuje život řada komplexů, které jsou spojeny s jejich figurami. Když se díváme do zrcadla, neustále vidíme něco přebytečného nebo nedostačujícího: jednou je to příliš vystouplé bříško a nehezky překypující „madla lásky,“ podruhé neforemné baculaté, nebo naopak příliš hubené nohy. Ručička na váze ještě k tomu všemu ukazuje na vážně příšerné cifry. Největším problémem je totiž to, že každá z nás v sobě hledá nedostatky místo toho, aby se soustředila na své přednosti.

Potřebnou sebedůvěru vám může dodat několik následujících rad:

Nerozebírejte se svými kamarádkami, jak jste „strašně přibrala“

Veškeré rozhovory o nechtěném tloustnutí mohou mezi kamarádkami vést do začarovaného kruhu, kdy budete řešit kdo má větší zadek a kdo by už vážně potřeboval liposukci. Nikdy se nesrovnávejte s druhými, protože každý jsme originál a někomu to i s pár kily navíc skutečně sluší více než kdykoliv předtím.

Noste oblečení, které vám bude dodávat sebedůvěru

Oblečení, které nosíte, vás nesmí přivádět do rozpaků. Musíte se v něm cítit dobře a sebevědomě. Jestliže se cítíte svá v kraťoučkých šortkách a volném vytahaném triku, protože máte výstavní nohy a kolem pasu pneumatiku, kterou se snažíte za každou cenu schovat, rozhodně si podobný styl oblečení dopřávejte dennodenně. Upnuté šaty, které dávají na odiv celou postavu, raději přenechte jiným.

Nedívejte se tak často do zrcadla

Čím více se budete vzhlížet v zrcadle, tím více vás bude váš vzhled ubíjet. Každá z nás má totiž tendenci dívat se na sebe z té horší stránky a vnímat zejména nedostatky.

Chvalte se a mějte se ráda

Jestliže se vám podařilo zhubnout byť jediné kilo, radujte se a chvalte se! Rovněž se k sobě snažte zaujmout pozitivní vztah, protože čím více se budete mít ráda i se svými nedostatky, tím více si vás bude vážit vaše okolí. Ostatní se k vám totiž chovají přesně tak, jak jim vy sama dovolíte. Jestliže lidé uvidí, že si věříte a máte se ráda, můžete působit sexy i s desítkami kilo nadváhy.

Dávejte si jednodenní půst

Jestliže si dáte jednodenní půst, kdy nebudete jíst vůbec nic, nebo jenom určité potraviny (například jenom zeleninu či ovoce), vaše tělo i mysl se zaručeně pročistí a budete se cítit po všech stránkách mnohem lépe. Někteří lidé si například dávají jednodenní půsty pravidelně každý týden, což jim pomáhá nejenom v udržení kontroly nad sebou, ale i s regulováním své váhy.

Přestaňte se věčně vážit

Po každém obědě a večeři rozhodně není moudré se vážit. Jestliže chcete vidět nepatrné výsledky, važte se maximálně jednou za týden. Každodenní vážení vás bude jenom frustrovat.

Neprohlížejte si svoje fotografie z mládí

Jestliže si budete sentimentálně prohlížet fotografie, kde vám bylo patnáct a vážila jste pouhých 45 kilo, nic tím nezměníte. Radujte se, jak vypadáte nyní, a snažte se na současných fotografiích vidět hlavně pozitivní věci. Uvědomte si například, že když vám bylo 15, rozhodně jste neměla tak sexy vytvarovanou postavu jako teď a ty tvary přeci jenom něco váží.

Nikdy a v ničem se nevzdávejte!

Pokud jste například zvítězila nad svou váhou, podaří se vám v sobě znovu nalézt ztracenou důvěru. A tak je to se všemi malinkými i velkými výhrami v životě. Každá výhra nás totiž motivuje k něčemu většímu a otevírá v nás doposud nepoznanou vnitřní sílu a sebedůvěru.

Uvolněte se pomocí sexu

Sex je výborný pomocník v odbourání stresu. Hezky vás uvolní a partnerova pozornost vám alespoň na chvíli přidá na sebevědomí.

Nebuďte naivní

Není zrovna rozumné snít o tom, že jestliže se vám podaří dosáhnout plochého bříška, stane se zázrak a vy potkáte prince vašich snů. Pokud si budete věřit a budete se mít ráda takovou jaká jste, můžete přilákat pozornost mnohem snáze než s ideální postavou a nepřirozeným chováním.

Milujte své tělo a vykašlete se na předsudky… I baculky přeci mohou být neskutečně sexy!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook