Geloren - kloubní výživa pro psy

Kamarádství, nebo láska?

1.3.2017
Foto: 123rf.com

Letmý pohled, pusa na tvář, společný smích… Občas není jednoduché odlišit lásku od kamarádství. Nikde totiž nejsou vytyčeny hranice kamarádství. Vzniklé situace mezi potenciálními partnery a mezi kamarády se často tak podobají, že je těžké určit, jestli se ještě jedná o kamarádství, nebo už je v tom něco víc. Dnešní článek vám poradí, jak záhadu vyřešit.

Zájem o vás/přehnaný zájem

Zdravý zájem o to, jak se vám daří, co vás trápí a co těší, je v pořádku. Máte ale pocit, že už se dotyčný zajímá moc detailně? Přílišný zájem někdy přechází v otravné vyptávání. Příliš se zajímá o to, s kým zrovna jste, co děláte a kdy se vrátíte domů? Kamarád vás takhle nikdy stíhat nebude, pokud pro vás zrovna nechystá narozeninové překvapení.

Nadbíhání

Zkrátíte si vlasy asi tak o centimetr a všimne si toho pouze on, protože jste se jen tak letmo zmínila, že půjdete ke kadeřnici. Tak ten je do vás jednoznačně paf. Všechno zaregistruje. Okamžitě chválí váš nový účes a dodá, že vám to moc sluší. Denně vás pozoruje a má vás celou oskenovanou ve své hlavě, takže si okamžitě všimne jakékoliv změny. Muž, který vás vnímá jako kamarádku, nejspíš úplně zapomene, že jste ke kadeřnici měla jít, a změny si všimne jen v případě, že místo blondýny se s ním bude vítat rusovláska.

Chválení

Dneska jste si do práce nebo do školy vzala krásnou sexy halenku, kterou jste si včera koupila. Kamarád vám ji pochválí a přidá ještě nějakou vtipnou narážku o tom, že by vás vzal po práci nebo po škole k sobě domů… Vtípku se společně zasmějete. Láskomil může na první pohled působit stejně – ovšem s tím rozdílem, že na schůzce bude trvat. Zamilovaný člověk vám bude chválit i uhráky na čele, aby si získal vaše srdce.

Letmé doteky

Znáte to… Jste v kině, je tma, po pravici máte popcorn a po levici colu. Jste sami, protože ostatní zrovna neměli čas. Po boku sedí váš kamarád a najednou o vás jen tak zavadí jeho ruka… Pak vám ji položí kolem ramen. Chvíli čeká, jak se zachováte, a když se netváříte nadšeně, ucukne. Nejspíš bude tvrdit, že to bylo kamarádské gesto, ale tohle už je jasná láska. Nestačí mu jen se na vás dívat, potřebuje se vás dotýkat. Kamaráda by to v kině nenapadlo. Od něj se to dá čekat spíše při jiných příležitostech. Například když vás pobaví vtípkem, není nic divného na tom, že vás plácne po zádech.

Tvůj diář je i můj diář

Protože jste spolu v kontaktu a víte o sobě dost, ví téměř s naprostou přesností, co budete dělat. Takže svůj program dne plánuje podle toho vašeho, aby s vámi mohl trávit co nejvíce času. Pokud mu tedy o svých plánech vyprávíte. Pokud se se sdílením svého programu moc nenamáháte a náhodou vám nějaké info unikne, neváhá překopat svoje plány. Jde náhodou na akci, kam se také chystáte. Nebo jde zrovna stejnou cestou, kam míříte. Kamarád se vás nejdřív zeptá, co máte v plánu, a pak bez zaječích úmyslů společně něco naplánujete. Když zrovna nemá čas, řekne vám to a žádné svoje plány nejspíš předělávat nebude.

Není rád, když se zajímáte o jiné

Potkala jste zrovna muže, který je vám sympatický, a vyměnili jste si čísla. Zatím si píšete zprávy, ale vypadá to na mnohem víc. Zmíníte se o tom kamarádovi. Láskomil nebude zrovna nadšený, protože mu někdo „leze do zelí“. Zareaguje na to buď kysele, nebo se bude až moc podrobně vyptávat, co je zač. Nedej bože se s ním začne srovnávat. Oproti tomu skutečný kamarád vám to schválí s dodatkem, že vám drží palce. Možná bude i chtít, abyste se mu ozvala, jestli se to vyvíjí podle vašich představ.

Máte ve svém okolí kamaráda, u kterého občas pochybujete, jestli v tom není něco víc?

Jana Holoubková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook