Geloren - kloubní výživa pro psy

Kam vyrazit na podzim a v zimě? Přinášíme tipy!

23.10.2015
Foto: 123rf.com

I v chladnějších měsících na vás čeká spousta akcí a zábavy. Neváhejte a vydejte se s partnerem a dětmi za kulturou. Budete bohatší o zážitky a možná i o suvenýry. Můžete se zúčastnit festivalu vědy, ochutnat pivo, nahlédnout do podzemního bunkru, seznámit se s někým zajímavým nebo se pokochat krásnými exponáty na výstavě minerálů.

Bunkr Folimanka

Kdy: 14. listopadu a 19. prosince

Kde: Praha 2

Vstupné: zdarma

Na co se můžete těšit: Kryt Folimanka bude v tyto dva dny volně přístupný, takže každý návštěvník si může zvolit libovolnou délku prohlídky i její tempo. Na místě bude zájemcům poskytován výklad o historii i současnosti bunkru. Podzemní kryt vzniklý na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století má vlastní studny, toalety a ošetřovnu, samostatný agregát zajišťuje osvětlení a vytápění, větrání probíhá pomocí přetlaku. Bunkr je v dobrém technickém stavu a v případě nebezpečí by mohl okamžitě sloužit původnímu účelu.

Týden vědy a techniky

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Kdy: od 1. do 15. listopadu

Kde: Praha

Vstupné: zdarma

Na co se můžete těšit: Tento vědecký festival je největším v České republice. Letos uvede více než 500 akcí. Můžete se těšit na přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy a mnohé další. Hlavním centrem festivalu se stane již tradičně budova Akademie věd ČR v Praze na Národní 3. Propojení umění s moderními technologiemi představí interaktivní světelný exponát Proteus, jehož hlavními prvky jsou světlo a dotek.

Akce pro nezadané

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Kdy: od 11. října každou neděli

Kde: Brno

Vstupné: zdarma

Na co se můžete těšit: Seznamovací výlety budou probíhat každou neděli ráno za každého počasí, při dešti se půjde pouze po asfaltkách. Příznivci severské chůze (nordic walking) nezapomenou doma hůlky (není podmínkou). Více informací najdete na adrese: seznamovaci-vylet-cz.webnode.cz/

Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Kdy: od 6. října do 10. listopadu

Kde: ve městě Beroun, v domě Plzeňka

Vstupné: 190 Kč

Na co se můžete těšit: Cyklus festivalových koncertů nabídne posluchačům řadu vynikajících interpretů známých a úspěšných na domácí i zahraniční scéně. Festival Talichův Beroun bude pojat velkolepěji a do programové nabídky budou zařazeny i některé dramaturgické novinky.

Žít pivo

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Kdy: probíhá do 31. prosince 2015

Kde: Brno Špilberk

Vstupné: upřesněno na místě

Na co se můžete těšit: Hlavní výstava letošního roku na Špilberku je věnována pivu a všemu, co s ním souvisí. Návštěvníky provede historií výroby i konzumace piva v Brně od pravěku až po současnost a zprostředkovaně bude možné nahlédnout do nejstarších brněnských pivovarů i hospod.

3. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Kdy: od 14. do 15. listopadu

Kde: Brno Výstaviště

Vstupné: kolem 100 Kč

Na co se můžete těšit: Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně v květnovém a listopadovém termínu. Čekají vás zde minerály, drahé kameny, šperky, přírodniny, léčivé kameny a mnoho dalších zajímavostí.

Kterou akci si rozhodně nenecháte ujít?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook