Geloren - kloubní výživa pro psy

Kalanetika – už za dva týdny uvidíte změnu!

15.4.2016
Foto: pinterest.com

Možná si myslíte, že toto nenáročné cvičení slouží jen k rehabilitaci a protažení, ale opak je pravdou. Díky kalanetice posílíte celé tělo a výsledky mohou být patrné již po dvou týdnech pravidelného cvičení. Inspirujte se vhodnými cviky a dopřejte si alespoň 20 minut denně. Nebudete se stačit divit!

Výhody kalanetiky

Toto cvičení je vhodné opravdu pro každého. Kalanetika posiluje zádové svalstvo, páteř, ale hlavně břišní svaly. Své tělo dokonale protáhnete, zpevníte a také vytvarujete. Odměnou vám bude silné a zdravé tělo, ale také správný postoj. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládne je i úplný začátečník.

Jak se cvičí

Kalanetika se cvičí v opakujících se statických polohách. Hlavním cílem je opakování pohybů s malým rozsahem. Tím, že se svaly stahují a protahují zároveň, zvyšuje se vaše síla i pružnost. Účinnost je podpořena rozhýbáním všech svalových partií a celých skupin svalů.

Co váš čeká na lekcích kalanetiky

Na lekcích nechybí relaxační hudba. Omezený počet návštěvníků zaručí, že se lektor bude věnovat individuálně každému, a také je kdykoliv povolený odpočinek. Cviky se provádějí vleže na podložce nebo vestoje. Na začátku vás čeká protažení, poté uvolnění krční páteře a následuje samotné formování postavy. Vhodnými pomůckami pro cvičení jsou i overbally nebo židle. Naučíte se tu i rehabilitační cviky, které pak můžete provádět i doma. Na konci každé lekce vás čeká důsledné protažení a relaxace.

Co ke cvičení potřebujete

Hlavními pomůckami jsou pohodlné oblečení, láhev vody a tenké baleríny nebo ponožky. Cvičit můžete samozřejmě i naboso. Mimo jiné využijete i cvičební podložku, která je v mnohých centrech k zapůjčení.

Samotné cviky

1. Cvičení stehen a zadečku

Lehněte si na zem a nohy si položte vyvýšeně, tedy na postel nebo židli. Zvedejte pánev a posilujte stehna a hýždě. Cvik opakujte patnáctkrát po deseti sadách. Celkem se tedy pomalu zvednete sto padesátkrát.

2. Cvičení bříška

Nohy nechte na posteli a ruce si dejte za hlavu. Zvedejte se, jako kdybyste chtěli dělat sklapovačky. Nemusíte se zvedat až nahoru, stačí jemné kmitání.

Opakujte opět patnáckrát po deseti sadách.

3. Cvičení podbřišku

Zůstaňte ležet ve stejné pozici a zvedejte nohy. Nohy nepokládejte na postel a kmitejte s nimi neustále ve vzduchu. Počet opakování i sad zůstává stejný.

4. Cvičení stehen

Položte se na bok a spodní nohu skrčte do 90° úhlu. Zvedejte horní nataženou nohu. Každou nohu posilujte patnáckrát po třech sadách.

5. Cvičení vnitřní strany stehen

Zůstaňte ve stejné pozici na boku. Spodní nohu nechte nataženou a pokrčte horní. Přehoďte ji přes spodní jako most a spodní nohu zvedejte pomalým tahem. Opět nohou kmitejte patnáctkrát po třech sadách.

6. Cvičení boků

Klekněte si na kolena a ruku zvedněte do strany, v tu samou chvíli si sedněte na opačnou stranu, než natahujete ruku. Posilujete tak svaly na bočních stranách bříška a také celé boky. Cvik opakujte opět po patnácti v pěti sadách.

Inspirovat se můžete i zde:

Další zajímavosti o kalanetice

  • I když se říká, že ji mohou cvičit i senioři, jedna hodina kalanetiky se rovná dvaceti hodinám aerobiku.
  • Všechny cviky musíte provádět pomalu a precizně, výsledky jsou viditelné hlavně na ztracených centimetrech.
  • Již po 10 cvičeních kalanetiky uvidíte na svém těle rozdíly. Bude pevnější a může se vám zmírnit celulitida.

Zkoušeli jste někdy kalanetiku? Jak se vám toto cvičení líbí?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook