Geloren - kloubní výživa pro psy

Kaktusy, kaktusy, kaktusy! A proč jim blogerky a designeři propadli

21.9.2016
Foto: pinterest.com

Jestli můžeme říct, že trendy vládnou i ve světě rostlin, můžeme taky zaručeně korunovat na pomyslný trůn těch, které právě letí, kaktusy – kaktusy všech druhů, tvarů a barev. Proč, ptáte se? Jednoduše proto, že se v poslední době objevovaly úplně všude – od katalogů interiérových designerů přes instagramové příspěvky blogerek a stylistek až po módní návrháře a řetězce.

Exotické pichlavé pouštní rostlinky se dočkaly v poslední době takové popularity, že – patříte-li mezi jejich příznivce – si je můžete doma vystavit úplně ve všech formách! Není se čemu divit, kaktusy totiž skvěle vypadají a také se velice snadno udržují, což znamená, že jsou to ideální rostliny pro ty z nás, kteří se v zahradničení úplně nevyznají. Tak se nechte inspirovat naším článkem a pozor na bodliny!

Kaktusy jako interiérový doplněk

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Momentálně ve světě interiérového designu vládne minimalistický přírodní styl inspirovaný skandinávskou estetikou. Do tohoto chladného, strohého prostředí se jako kontrast kaktusy velice hodí, stejně jako perfektně zapadají do teplejších barev a domáčtějšího interiéru. Skvěle vypadají kaktusy vystavené ve sladěných květináčích, dřevěných bedýnkách i skleněných teráriích. Nainstalovat je můžete nápaditě třeba i do obyčejných, a přece velice oblíbených palet, které jsou důvtipně rozmístěné po ploše zdi.

Při výběru kaktusů dbejte na rozličnost – vybírejte proporčně zhruba stejně velké rostlinky různých druhů nebo si vytvořte úplně různorodou sbírku, kterou budou vizuálně sjednocovat jenom květináče. Záleží na vás!

Co dalšího?

K dostání jsou tapety, bytový textil a různé druhy nábytku s potiskem nebo motivem kaktusů, skvěle to vypadá v kombinaci s jednobarevným, sjednoceným zbytkem interiéru a dřevem. Nikdy není dobré nic přehánět, ale fantazii se meze nekladou.

Móda a kaktusy

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Máte-li kaktusy raději na papíře nebo na látce, než v reálu, budete určitě mít radost, že je najdete v mnoha kolekcích většiny módních značek – na košilích, šatech, tričkách… Jak tyto kousky kombinovat? S neutrálními barvami, černou, bílou (případně krémovou) a nejlépe s tím odstínem zelené, ve které jsou kaktusy na oblečení tisknuté – většinou to bývá tmavě zelená až khaki.

Líbí se vám tento trend? Váš názor nás zajímá!

Natalie K

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook