Geloren - kloubní výživa pro psy

Jedenáct jídelních faux pas

15.10.2015
Foto: 123rf.com

Špatný dojem těžko smáznete a při prvním rande to platí dvojnásob. Pozor si dávejte především s hodně vzdělaným či vysoce postaveným mužem, tedy alespoň poprvé, než se lépe poznáte. Kromě pozdního příchodu se na schůzce v restauraci vyvarujte následujících trapasů s výběrem jídla:

1. Špagety přenechte Lady a Trampovi

Kdo by po náročném dni neměl chuť na čerstvé bolognese posypané parmazánem. V případě schůzky si ale rovnou nechte zajít chuť! Srkáním a naháněním špaget po talíři nikoho o svých kvalitách nepřesvědčíte. A pamatujte – upatlaná pusa, holé neštěstí!

2. Vyhněte se pálivému

Omáčka v thajské restauraci nebo mexické chilli con carne? Dnes prosím ani jedno. Volte raději jednodušší jídla bez výrazných chutí a aromat. Česnekový dech nikoho neokouzlí… Muž sice ocení, že jste rozpálená, ale hasit vaši žáhu nebude….

3. Sushi? Teď hubu suší

I když si myslíte, že s hůlkami operujete celkem bravurně, objednejte si u Japonců raději rýži s jemnou omáčkou. Možná jste nervóznímaki by vám z hůlek zbytečně vyklouzávalo. Jste teď na koni, protože sushi jíte zásadně rukama či vidličkou? Raději zalezte pod stůl a styďte se!

4. Pizza patří fotbalu

To vážně potřebujete na rande sežrat celou pizzu? Tohle je velký fail. Nejenže budete působit nenažraně až buransky, ale také skromně. První rande si zaslouží něco výjimečnějšího.

5. Leklý jako makrela

Uzenáče, rybičky, ale také smradlavé olomoucké tvarůžky či utopence rovnou vyškrtněte ze své mozkové kapacity. A vůbec, co vás to napadá jít na rande do podniku čtvrté cenové skupiny? Pokud vašeho milého, rovnou tuto nabídku odmítněte!

6. S hambáčem vám bude hamba

Vyvarujte se čehokoli, co se složitě jí, upadává od pusy nebo u čeho musíte dělat obrovská sousta. Nevypadá to moc sexy…

7. Nebuďte kulturní buran

V arabské nebo libanonské restauraci nepropukejte v hurónský řehot, nabídne-li vám číšník jako specialitu podniku hummus, a ať vás ani nenapadá stěžovat si na polévku gazpacho, že je studená!

8. Ani jazykový analfabet

Nic nezkazí dobrý dojem, než když se při placení v italské restauraci přihlásíte k „těm gnoči“. Chuť si nechte zajít i na paellu, wrap či proslulý boeuf bourguignon.

9. Takové to polévkové srkání

V očích druhé strany nemůžete propadnout hlouběji, než když doprovodíte hltání polévky pravidelnými srkavými zvuky, za které by se nestyděl ani váš labrador Azor. Ruce (a jazyk) pryč!

10. Salát se směje nerad

Salát je super volba. Jídlo je to jednoduché, snadno a distingovaně se konzumuje a navíc zapůsobíte jako vyznavač zdravého životního stylu. Ale! Pozor si dejte na dvě věci – hlasité přežvykovánízelené kousky zaseknuté v zubech při úsměvu.

11. Tohle faux pas si vypijete!

Podobná etiketa jako pro jídlo platí také pro nápoje. Čajem se neopařte, víno držte správně a (nealkoholické) koktejly usrkávejte brčkem opatrně a tiše. Především to pijte s mírou!

Zdroj: http://www.businessanimals.cz/

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook