Geloren - kloubní výživa pro psy

Jedeme na dovolenou! Zabalte si jako profík

5.7.2017
Foto: apairandasparediy.com

Přichází léto a spolu s ním přichází čas dovolených. Spolu s ním nás začínají přepadat obavy z neoblíbeného balení, které vysněné dovolené obvykle předchází. Jak se sbalit rychle a efektivně tak, aby vám nic nechybělo? To se dozvíte v dnešním článku.

Jakmile přijde na balení oblečení, mnoho z nás by tento nepříjemný úkol nejraději přenechalo někomu jinému. Jenže – ženy jsou obvykle postaveny do situace, kdy nebalí kufr jen sobě, ale hned několika členům domácnosti.

Přiberte nejasnou předpověď počasí a myšlenky na to, co všechno by mohlo nastat za situace, a z balení kufrů se stává pekelný tetris, který nemůžete nikdy vyhrát.

Jak předejít tomu, že se vaše kufry samovolně otevírají, a zároveň zajistit, aby vám nic nechybělo?

Než začnete balit, nejprve si sepište seznam věcí, které budete potřebovat. Pro lepší orientaci si seznam rozdělte do několika kategorií, jakými jsou například: toaletní potřeby, oblečení a ostatní věci. Díky tomu budete mít přehled a budete si moci jednotlivé položky odškrtávat.

Následně začněte s hromaděním věcí na dobře přístupném místě – například na podlaze, pohovce nebo posteli. Každou položku odškrtávejte spolu se seznamem v momentě, kdy je umístíte na vaší odkládací ploše. Díky tomu budete mít jistotu, že jste opravdu na nic nezapomněla a kolik položek vám ještě zbývá.

Ať už se chystáte k moři, na Mácháč, do hor nebo na road trip, jako první si vždy zabalte spodní prádlo. Mnoho lidí na něj totiž často zapomene. Při balení vždy do tašky přidejte několik náhradních kusů (protože jistota je jistota).

Co by nemělo chybět na vašem seznamu, pokud jedete k moři:

– spodní prádlo

– pyžamo

– plavky (ideálně dvoje, které můžete střídat)

– několik pohodlných triček a tílek

– jedna lepší halenku

– šortky

– sukně

– šaty (alespoň jedny, ale lépe dvoje)

– jeansy (protože ochladit se může vždycky)

– 3 páry bot: kecky, žabky a boty na klínku či podpatcích

– make-up a hygienické pomůcky

– fotoaparát, kniha, sluneční brýle

– menší lékárnička (náplasti, léky na bolest…)

Aby se vám zavazadlo lépe balilo, můžete využít speciálních balicích boxů, díky kterým budou věci ve vašem kufru mnohem organizovanější (inspiraci naleznete ve videu). Pokud boxy nemáte, vždy se řiďte pravidlem stejné ke stejnému. Tzn. trička k tričkům, spodní prádlo k prádlu a podobně. Dbejte na to, abyste oblečení neskládala příliš do výšky. Tím zabíráte příliš mnoho cenného prostoru v zavazadle. Nebojte se tedy při balení svoje oblečení trochu zplacatit. Využívejte každý nepatrný prostor. Do malé škvíry, kam se dle vás již subjektivně nic nevejde, uložte například srolované ponožky.

Místo také ušetříte, zakoupíte-li si na cestování miniatury kosmetických produktů, které používáte. Nikdy nezapomínejte kosmetiku uzavřít do mikrotenového sáčku. Předejdete tak škodám, pokud se produkt poškodí a vyteče ven. Věci, které by se mohly zničit poškrábáním, jako například brýle nebo šperky, uložte do látkových váčků.

Knihy, sluneční brýle nebo fotoaparát vždy ukládejte do příručního zavazadla.

Při dodržení těchto zásad se nebudete muset již nikdy obávat toho, že na něco zapomenete.

Těšíte se na prázdniny?

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook