Geloren - kloubní výživa pro psy

Jaký vliv na nás má Měsíc

18.3.2016
úplněk

Všimli jste si někdy toho, že s blížícím se úplňkem se cítíte slabí, bez energie a občas jste navíc hodně podráždění? Měsíc má na nás mnohem větší vliv, než si myslíte. Ovlivňuje totiž nejen naše pocity a nálady, ale také má jistý vliv na plodnost, průběh porodu nebo agresivitu.

Základní fakta

  • Měsíc prochází každým znamením zvěrokruhu vždy 2 až 3 dny.
  • Měsíc má čtyři fáze – novoluní, dorůstající Měsíc, ubývající (couvající) Měsíc a úplněk.

Novoluní

Toto období bez Měsíce, kdy je obloha temná, v mnohých vyvolává deprese a úzkost. Lidé mají pocit, že právě v tomto období se odkrývají všechny jejich temné stránky. Zároveň je však toto období nejvhodnější pro umělce. Přichází nápady, kreativita i originální myšlenky. V tomto období se nejvíce utužují vztahy a prohlubuje důvěra. Zároveň, i když je na obloze temno, všechna pravda vyplouvá na světlo. Se sexem je to horší, ženy totiž nemají chuť a muži ano. V tomto období je vhodné cvičit jógu, meditovat a také si dopřát očistnou kúru.

Zajímavost

V době novoluní se nejsnáze zbavíte zlozvyků. Zároveň máte šanci na úspěch ve všem, co se vám jindy příliš nedaří.

Dorůstající Měsíc

fáze měsíce

Foto: pinterest.com

Měsíc se zvětšuje a dorůstá. Tvarem v tomto období připomíná písmeno „D“. V tomto období se můžete těšit na velké množství energie, optimismu i nadhledu. Všechno, na co sáhnete, se vám podaří. Budete cítit obrovský příval sil. V tomto období je vhodné zrealizovat všechny své nápady. Co se týče vztahů, i láska zesiluje. Při dorůstajícím Měsíci se můžete zasnoubit, vdát anebo si pořídit dítě nebo společné bydlení. V sexu jsou ženy i muži na vrcholu sil, zvyšuje se i plodnost.

Zajímavost

Pokud se v této době zúčastníte nějaké soutěže nebo si vsadíte loterii, máte opravdu velké šance vyhrát. Neváhejte a zkuste to!

Ubývající Měsíc

Měsíc se zmenšuje a couvá do tvaru písmene „C“. V tomto období se potřebujete zbavit nepořádku a zbytečných věcí. Je vhodné, abyste se zamysleli nad svým životním postojem a uvědomili si své životní priority. Budete mít pocit, že musíte vydávat mnohem více energie, a možná ucítíte mírné napětí a nesoustředěnost. Při ubývajícím Měsíci dochází k častým rozchodům. Co se týče sexu, chuť na milostné hrátky se v této době zvyšuje.

Zajímavost

O ubývajícím Měsíci se říká, že je nejvhodnější pro operace, chirurgické zásahy, ale i nový účes, barvu nebo střih. Mimo jiné se všechna zranění lépe hojí, a to jak psychická, tak fyzická.

Úplněk

úplněk

Foto: pinterest.com

Měsíc je kulatý, můžete ho obdivovat v celé jeho kráse. V tomto období se můžete cítit nervózně a neklidně. Těžko se vám bude rozhodovat a sebemenší hloupost vás může rozhodit nebo naštvat. V období úplňku všechno ženete do zbytečných extrémů. Co se týče vztahů, úplněk přináší dobrodružná milostná vzplanutí, ale také možnou nevěru. V sexu pak pocítíte chuť na nové praktiky, které by vás jindy snad ani nenapadly. Zároveň se nebudete cítit fit, ale mohou se dostavit i určité psychické potíže. Snažte se nemyslet negativně a přečkejte toto náročné období v klidu a míru se všemi.

Zajímavost

Podle švýcarských vědců se v období úplňku velmi špatné usíná, přichází noční můry a také se zvyšuje agresivita. A to nejen u lidí, ale i u zvířat.

Pociťujete na sobě vliv Měsíce? Máte nějaké zajímavé „měsíční“ zážitky?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook