Geloren - kloubní výživa pro psy

Jakou barvu si vybrat do bytu?

29.7.2015
Foto: 123rf.com

Věděli jste, že každá barva má nějaký význam a dokáže působit na náladu člověka? Do bytu nebo domu si tedy chytře vyberte tu nejlepší!

Pokud jste koupili nebo rekonstruujete byt či dům, určitě přemýšlíte nad výběrem barev, které ve svém novém bydlení chcete mít. Podívejte se, co barvy znamenají a jaké jsou vhodné do určitých místností.

Bílá barva

Bílá barva je stále oblíbenou klasikou. Aby však místnost nepůsobila zbytečně sterilně a nudně, je velmi vhodné použít barevnější doplňky. S barevnými závěsy, přehozy nebo polštářky vytvoříte v kombinaci s bílou moderní a útulný domov.

S čím kombinovat: se sytými i pastelovými barvami, s dřevěnými doplňky i přírodními motivy

Žlutá a oranžová barva

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Tyto teplé barvy jsou velmi příjemné, navíc evokují pohodu a pozitivní proud energie. Zkuste těmito barvami natřít třeba jen jednu stěnu v pokoji a sami uvidíte, jak na vás bude působit. Tato barva je vhodná do pokoje pro hosty, do dětského pokoje nebo do obývací místnosti.

S čím kombinovat: s bílou, hnědou nebo béžovou barvou, s jednoduchými motivy

Červená barva

Červená může mít také různé odstíny. Velmi syté odstíny červené jsou zbytečně dráždivé, ale i to se někomu může líbit. Poté je vhodné doplnit byt jen jednoduchými doplňky, aby byla zachována určitá jemnost a přirozenost.

S čím kombinovat: s bílou, námořnickou modrou nebo s menšími motivy černé barvy

Růžová barva

Růžová barva má také spoustu odstínů. Od starorůžové, která působí klidným a něžným dojmem, až po sytě růžovou, která je oblíbenou barvou mladých a moderních slečen. Barva se hodí třeba na jednu nebo dvě stěny dívčího pokoje.

S čím kombinovat: s bílou nebo fialovou barvu, s květinovými motivy a bílým nábytkem

Zelená barva

Velmi příjemná je světle zelená barva, která vynikne v každé kuchyni, ložnici nebo zimní zahradě. Zelená barva uklidňuje a zároveň působí na kreativitu, i proto se mimo jiné hodí do pracovny.

S čím kombinovat: s bílou a hnědou, s pastelovými barvami, se dřevem a přírodními motivy

Černá a hnědá barva

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Tmavé barvy nejsou příliš vhodné na celé stěny, ale je možno s nimi tvořit různé ornamenty a malby. Skvěle mohou vypadat na doplňcích. Černou koženou sedačkou nebo hnědým krbem také rozhodně nic nezkazíte.

S čím kombinovat: s bílou a zelenou, s pastelovými barvami, se dřevem, přírodními materiály a přírodními odstíny (béžová, světle zelená, šedá, odstíny hnědé)

Modrá barva

Tato barva je na první pohled studená a hodí se především do koupelen nebo na toaletu. Modrá má však více odstínů a některé z nich, například tyrkysová nebo námořnická modrá, vypadají krásně i v dětském pokoji nebo ložnici.

S čím kombinovat: s bílou, červenou i hnědou barvou, s jednoduchým nábytkem bez zbytečného zdobení

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv barvu, hlavně vybírejte podle svého osobního pocitu, protože vy budete v tomto prostoru trávit nejvíce času. Nebojte se ani změn a věcí, které jste zatím nezkusila. Jen vy dokážete vytvořit útulné a příjemné místo, jakým by domov měl bezesporu být. Počítejte ale s tím, že návštěvy se jen pohrnou… J

Michaela Michalíková

Rady a tipy, jak vymalovat byt naleznete zde:

Rady a triky, jaké barvy zvolit do vašeho bydlení zde:

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook