Geloren - kloubní výživa pro psy

Jaké účinky na naše tělo má mořská voda?

8.7.2017
Foto: Travel Den

Dovolená neznamená jen skvělý odpočinek od práce a starostí. Mořská voda má i skvělé účinky na naše tělo. Jedna dovolená vám může pomoci s mnoha problémy, které vás po celý rok trápí. Zajímá vás, na co vše má mořská voda blahodárné účinky? Pak si přečtěte náš dnešní článek!

Pokožka

Díky koupeli v moři se otevírají póry kůže, přes které se do pokožky mohou dostat minerály, které ji posilují a zkvalitňují. Ven se naopak mohou dostat toxiny. Díky tomu bude vaše pokožka vypadat zdravěji, vyléčit se vám mohou i četná onemocnění kůže, jako jsou atopický ekzém, lupénka, akné nebo jiné nedokonalosti, které vás trápí. Výzkum prokázal, že díky vysokému obsahu magnésia mořská voda opravdu zlepšuje hydrataci pokožky. Navíc působí antibakteriálě, díky čemuž se vám budou lépe hojit rány a kůže bude zregenerovaná.

Vlasy

Už jste si někdy na dovolené všimla, že se vám zlepšila kvalita vlasů? Pak je to právě mořskou vodou! Mořskou vodu můžeme označit jako přírodní šampon. Odstraňuje z vlasů lupy, vlasy změkčuje, omezuje jejich maštění a skvěle z nich odstraní i špínu a chemikálie, které se na nich udržují z kondicionérů a další vlasové péče. Díky mořské vodě si také můžete užívat krásné přírodní vlny, které vám vytvoří sůl. Tento účes zvaný Beach Waves si dámy rády vytváří i doma po dovolené díky speciálním slaným sprejům na vlasy – http://kralovstvizen.cz/8-tipu-pro-dokonale-vlny/

Nehty

Minerály, obsažené v mořské vodě vám kromě pokožky i vlasů zlepší i stav vašich nehtů. Trápí vás roztřepené nehty, časté záděry, lámání nehtů nebo jejich celková špatná kvalita? Pak se těšte na dovolenou, kde se vše několikanásobně zlepší.

Další účinky

Moře je skvělé pro celé naše tělo. Díky mořské vodě se zlepší váš imunitní systém, budete odolnější proti infekcím i onemocněním v intimních partiích, plaváním v moři se zlepší cirkulace krve a zmírní se symptomy nachlazení. Mořský vzduch zapříčiní, že se vám bude na dovolené krásně spat, a váš organismus si celkově odpočine od stresu. Pokud si hodinu zaplavete v moři, spálíte od 400 do 900 kalorií, podpoříte tak i svoji štíhlou figuru. Nezní to skvěle?

Věděla jste to? Thalassotherapie je léčba založená na využití mořské vody, bahna, chaluh a minerálních solí.

Mořská lázeň u vás doma

Stýská se vám po mořské vodě? Pak si můžete mořskou koupel připravit i u sebe doma. Zklidňující lázeň si můžete připravit tak, že rozpustíte 500 g mořské soli v horké vodě ve vaně, do které se naložíte na 20 minut. Po této relaxaci je doporučován 25minutový odpočinek v teplé dece.

Jaké účinky mořské vody na sobě na dovolené sledujete?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook