Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak změnit svůj život – cesta k úspěchu v 5 krocích

11.1.2017
Foto: 123rf.com

Přemýšlíte nad tím, co v letošním roce udělat lépe a jinak? Vyžeňte z hlavy pochybnosti, jestli to zvládnete, a pocity, že nejste dost dobří nebo že něco nemá cenu. Snažte se pochopit, že v okamžiku, kdy nevidíte žádné východisko a žádnou cestu, musíte si ji zkrátka vytvořit sami! Úspěch je od vás už jen kousek, stačí 5 správných kroků!

1) Pochopte, co je to neúspěch

K tomu, abyste se mohli vyhnout neúspěchu, je důležité pochopit, co vlastně takový neúspěch je. Uvědomte si, že nezdar je jednou ze součástí cesty k úspěchu. Mnohdy je ta cesta opravdu těžká, dlouhá a bolestivá, ale pořád je to jen cesta a na jejím konci vás čeká něco příjemného. Neúspěch můžete brát jako zkušenosti, jako náročného, ale spravedlivého učitele, který vás zdárně dovede do cíle. Neustále se potřebujete vzdělávat, mít nové možnosti, nové směry a jít kupředu. Věřte, že neúspěch vám může ukázat, kudy jít a kudy ne.

2) Zapomeňte na dokonalost

Kdo z nás by netoužil po dokonalosti? Nebuďte zklamaní, dokonalost totiž neexistuje. Každý člověk je naprostá individualita a líbí se mu něco jiného. To platí v zaměstnání, ve vztazích, ve studiu… Nesnažte se být dokonalí, snažte se dělat vše, jak nejlépe dovedete. Když dáte do každé své činnosti všechno, svých snů dosáhnete snáze a rychleji.

3) Dívejte se na věci s odstupem

Tento krok je jeden z nejtěžších. Zkuste se na věci dívat s nadhledem. Zamyslete se nad tím, jak vás trápily známky ve škole, jak jste byli ve stresu před každou schůzkou s novým partnerem, jaký jste měli strach z maturity nebo jak se s vámi rozešel první partner nebo partnerka. Zvládli jste to? Zvládli! A je možné, že jste z této zkušenosti vyšli ještě silnější, než jste byli předtím. A to je přesně ono. Uvědomte si, že každá bolest jednou přebolí, starosti nejsou věčné a problémy se také vyřeší. Vystupte na okamžik z daného krizového momentu a řekněte si: „Bude mě tohle trápit za pět let?“ Uvidíte, že se vám uleví.

4) Jen vy jste pánem svého života

Nejhorší, co můžete udělat, je svést své problémy, neúspěch a život, který se vám nelíbí, na někoho jiného. Nikdo jiný za váš život nemůže. Když budete své problémy a starosti překládat na jiné lidi, svou situaci nikdy nezlepšíte. Přijměte zodpovědnost za své činy, za své rozhodnutí a za své myšlenky. Svůj život můžete změnit v každém okamžiku. Udělejte něco klidně hned teď.

5) Zbavte se obav a strachu

Strach a obavy jsou největší nepřátelé úspěchu. Najděte cestu, jak se svého strachu zbavit. Strach vás zbytečně svazuje, omezuje, zastírá čistý pohled a nutí vás žít život jen v krabici. Vy však z té krabice můžete ven a už nikdy se do ní nevrátit. Nedovolte negativním pocitům, aby vás ochromily a přiměly dělat něco, co nechcete. Naučte se strach odehnat, zpracovat a pochopit, proč se věci dějí právě takhle. Uvědomte si, že všechno má svůj smysl, stačí ho najít.

Věříte tomu, že je to takhle lehké, nebo pořád pochybujete a váháte?

Michaela Michalíková

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook