Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak zařídit krásné bydlení v malém prostoru – útulná garsonka

6.1.2016
Garsonka

Také patříte mezi ty, kteří si kvůli financím mohou dovolit jen pronájem jednopokojového bytu – garsonky? I tento prostor může být krásný a útulný! Podívejte se s námi, jak si svůj „malý“ domov zařídit, abyste efektivně využili každý kousek místa.

Výhody garsonky

Mezi výhody tohoto bydlení patří rozhodně nízké náklady. Díky menšímu prostoru máte také velmi rychle a skoro bezpracně uklizeno. Další výhodou je, že s partnerem trávíte čas pohromadě – a to i v případě, že vy zrovna vaříte a váš protějšek je v pracovně.

Nevýhody garsonky             

Mezi nevýhody pak patří samozřejmě nedostatek soukromí, návštěvy totiž vodíte zároveň do obýváku i ložnice. Velká několikačlenná rodina se v tomto prostoru bude cítit opravdu nepříjemně a mimo jiné si v jedné místnosti můžete velmi rychle začít lézt na nervy.

Na co si dát pozor

Dejte si pozor na to, aby vaše místo k bydlení nevypadalo jako skladiště. Snažte se využít každý prostor a žádné místo nenechat zbytečně ladem. Když můžete, umístěte šuplíky pod postel, boční skříňky do kuchyně i do různých koutků, kde byste je snad ani nečekali.

Postel s úspornými prostory

Foto: pinterest.com

Co patří do garsonky

Nezapomeňte i tento prostor nechat vzdušný. Prostor opticky zvětšíte světlými tóny, přírodními motivy a vzory, zrcadly a také vhodným osvětlením. Díky těmto důležitým doplňkům může i opravdu malý prostor působit větší.

Garsonka

Foto: pinterest.com

Multifunkční použití

V ideálním případě využijte multifunkční stránku nábytku. Konferenční stůl tak může posloužit v obýváku, ale zároveň jako noční stolek k posteli. Nebojte se skládání různých kousků a tvarů nábytku.

Garsonka

Foto: pinterest.com

Co do garsonky nepatří

Zapomeňte na velké množství rozměrných skříní a zbytečných nepraktických doplňků. Zbytečné dekorace a takzvané „lapače prachu“ vám jen zaberou místo a rozhodně tomuto malému prostoru neprospějí. Snažte se mít svůj domov útulný a nepřeplácaný.

Čím se inspirovat

Při zařizování garsonky se inspirujte severským stylem. Vaše bydlení tak bude moderní, praktické a funkční. Zároveň můžete bydlení doplnit přírodními materiály, svíčkami, pohodlnými polštáři, a z obyčejného bytu tak vytvořit příjemný domov. Inspiraci naleznete i zde http://kralovstvizen.cz/inspirujte-se-severskym-typem-bydleni/.

Krásná garsonka

Foto: pinterest.com

Důležité detaily

Ložnice

Existuje spousta možností, jak daný prostor využít a zvětšit. V garsonce můžete postavit i různé příčky nebo zdi, a byt tak uměle rozdělit na několik místností. Za zeď postavte například ložnici, čímž získáte tolik potřebné soukromí. Pokud máte garsonku s vysokými stropy, můžete postel umístit i na patro.

Garsonka - postel v horní části bytu

Foto: pinterest.com

Kuchyně

Pokud je vaše kuchyň součástí místnosti, můžete postavit jednu příčku, ze které vytvoříte bar. Dokupte k němu židle, které se dají pohodlně zasunout, a máte další úsporu místa.

Vhodným řešením pro malé prostory je také propojení moderní kuchyně s obývacím pokojem. Probouráním příčky vznikne praktická a velkoryseji pojatá místnost. mezi velkou výhodu také patří fakt, že vařící osoba již nebude vyloučena ze společenského dění.

Garsonka - bar

Foto: pinterest.com

Místo postele rozkládací gauč

Velké množství lidí, kteří bydlí v garsonce, používá obývák zároveň jako ložnici. I takto může vaše bydlení v malém prostoru fungovat. Nezapomínejte však na kvalitní matraci, a pokud gauč necháváte rozložený i přes den, pořiďte si alespoň přehoz.

Garsonka

Foto: pinterest.com

Bydlíte v garsonce a znáte úskalí nebo výhody malého prostoru? Jak jste své bydlení vyřešili vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

2 komentáře

 1. Galyna

  29.8.2017 at 17:41

  Dobrý den. Mám garzonku. Kuchyň s místnisti dohromady asi 18,5 m2 to má,chodba 4,wc 1m,a koupelna 3m a něco. Chcí dělat rekonstrukci. Nevím s čeho začit. Je tam vykladní skřini 2 jedna na chodbě a druha u kuchyňské linky. To chcí zbourat,a trošku se to zvětší. Ale kam s kramy? Dilema. Děkuji moc za káždý váš nápad.

 2. Jana

  1.6.2018 at 17:15

  Ahoj,mam garsonku 20m2,z toho pokoj 3,4×3,5m bez sklepa i balkonu. za 10 let
  nastrádano veci a ruzne ho nábytku ze chodim mezi tímto už bokem. Našla jste již reseni či pomoc? Prosím o radu. Děkuji.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook