Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak začlenit vintage styl do moderního interiéru

9.11.2016
Foto: cedarhillfarmhouse.com

Interiérových designů existuje celá řada. Ne všechny se však dají vhodným způsobem kombinovat. K velmi dobře kombinovatelným interiérovým stylům patří vintage styl a moderna. Hodí se pro všechny, kteří chtějí ve svém domově kombinovat tradici a současnost, bydlet příjemně, útulně a zároveň být obklopeni plně funkčním nábytkem.

Interiérový styl s názvem vintage v sobě zahrnuje tak trochu romantiku a historii, ale má i praktickou stránku. Je plně funkční. Nábytek vzhledem působí jemně až křehce, ovšem vydrží lecjakou zátěž. Vintage styl je postaven na pevných základech, jádrem jsou ve většině případů nové věci a materiály, které jsou následně patinovány, aby vzbuzovaly dojem jistého stupně opotřebení.

Foto: kellydiy.com

Foto: kellydiy.com

Příjemnou atmosféru v bytě však dokážou vytvořit hlavně předměty opředené příběhy a vzpomínkami. A takové věci se velmi dobře hledají na půdách po našich prarodičích. Nemusí to být jen staré kufry, ale také ptačí klece a klícky, zajímavé hodiny, stará lavice na přezouvání, stolička ze dřeva nebo košík na šití.

Foto: a-little-country-charm.tumblr.com

Foto: a-little-country-charm.tumblr.com

Předsíň je jednou z místností, jež se dají zařídit ve vintage stylu takřka celé. Problém ale nemusí být ani se zařizováním koupelny nebo ložnice. Pokud si však netroufáte na zařízení celého obývacího pokoje nebo kuchyně v témže stylu, začněte po částech. Stačí jedna, dvě věci na jedné ze zdí v místnosti. Můžete si vytvořit některou dekoraci ve vintage stylu vlastními silami. Pro začátek to nemusí být žádné velké nábytkové kusy.

Foto: everydayhomeblog.com

Foto: everydayhomeblog.com

Ani koupelně se ve spojitosti s vintage stylem nemusí zařizování vyhnout. Mnohdy je to jednodušší, než byste si mysleli. Stačí jeden dominantní prvek, v tomto případě stůl upravený jako podstavec pro moderní umyvadlo.

Foto: ellegancia.com

Foto: ellegancia.com

Své aranžérské schopnosti si můžete vyzkoušet napřed třeba jen na balkoně nebo v lodžii. I tam se můžete realizovat a vytvořit si některou dekoraci ve vintage stylu vlastními silami. Nápadů najdete na internetu spousty. Pozinkované nádoby jsou k tomu doslova předurčené. Hodit se budou různé kbelíky, konve, obaly na květináče atd.

Foto: dishfunctionaldesigns.blogspot.com

Foto: dishfunctionaldesigns.blogspot.com

Ve vintage interiéru lze využít staré dveře či okna jiným novým způsobem, vytvořit z poliček knihovničku, z klece pro andulku udělat závěsný květináč anebo starou kredenc rozdělit na dvě části a udělat z ní výstavní vitrínu.

Foto: bloglovin.com

Foto: bloglovin.com

Některé staré kousky jsou opravdu unikátní, budou se ovšem vyjímat jako solitéry, a tak je potřeba připravit jim v interiéru dostatečný volný prostor. Jen tak zaujmou svou jedinečností a nezaniknou obklopeny dalším nábytkem. Doplnit je můžete maličkostí, drobnou dekorací, a tak podtrhnout jejich krásu a lépe je začlenit do svého osobitě pojatého moderního interiéru.

Zuzana Bohdalová

Foto: pinterest.com

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook