Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak vyzrát na vysoký tlak? Bylinkami!

6.5.2017
Foto: 123rf.com

Patříte k těm, kteří trpí jedním z nejrozšířenějších civilizačních neduhů – vysokým tlakem (hypertenzí)? Chodíte na pravidelné kontroly, polykáte prášky a jen díky nim si udržujete tlak v normě… Pokud je vysadíte, ručička tlakoměru zase povyleze výš. Zkusily jste na to jít s medicínou našich babiček – bylinkami? Zkuste a určitě nebudete litovat!

Nenechte si tlak vyskočit

Já vím, to se řekne lehko, ale tak snadné to není. Navíc se nejedná o nemoc, ale o příznak. Každý lékař vám řekne a v každé brožuře najdete, že prevencí vysokého tlaku jsou: zdravý životní styl, nekouřit a nepít alkoholické nápoje, dostatek odpočinku a dostatek pohybu.

Málokdo vám však řekne, že tlak se dá zdravě snižovat i bylinkami. Proč právě jimi? Protože jejich léčivost je ověřena staletími, nemají vedlejší účinky jako chemické léky a jejich užívání bude mít kýžený efekt – vyléčení! Jeho nástup není tak rychlý jako u preparátů od lékaře, z dlouhodobého hlediska jsou ale bylinky účinnější.

Jaké bylinky a přírodní prostředky vám pomohou

Česnek

To je pilíř v přírodní léčbě a napomáhá i snižování krevního tlaku. Příznivé účinky se přisuzují především řadě sirných sloučenin, kterých obsahuje okolo 100. Pokles tlaku je nejvýraznější 2 – 6 hodin po požití samotného česneku nebo jeho extraktu a může trvat až 24 hodin. Konzumace česneku zlepšuje pružnost cév, zpomaluje jejich kornatění, a tím pozitivně ovlivňuje i funkci srdce.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Chilli papričkykayenský pepř

Budete se divit, ale i ty dokáží pozitivně regulovat hladinu vysokého krevního tlaku. Chilli pomáhá čištění ucpaných cév a léčí srdce. Pokud budete denně užívat 1 lžičku chilli rozmíchanou v horké vodě, již brzy byste měly zpozorovat výsledky. Váš krevní tlak by se měl stabilizovat a samy se tak budete cítit mnohem lépe. Pokud ze začátku nesnesete palčivost 1 lžičky chilli, začněte menší dávkou a postupně ji zvyšujte.

Hloh obecný

Výtažky z něj výrazně ovlivňují krevní oběh, snižují krevní tlak, zklidňují nervovou soustavu, používají se při srdečních slabostech i v rekonvalescenci po srdečních příhodách. Před jejich použitím se vždy poraďte s lékařem!

Čaj z hlohu: smíchejte 1 lžičku nařezaných sušených listů a 1 lžičku sušených květů hlohu. Zalejte ¼ litrem vody a nechte přejít varem. Na 15 minut odstavte. Čaj pijte chladný ráno a večer po jednom šálku.

Rybí olej

Tady vám ke snížení vyšší hladiny krevního tlaku pomohou vysoce nenasycené omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších a nejzdravějších tuků pro lidské tělo. Obecně platí, že mořské ryby mají vyšší podíl těchto kyselin než ryby sladkovodní.

Červené víno

Jeho pozitivní účinky jsou prokázány v souvislosti se snižováním vyšší hladiny krevního tlaku a prevencí před onemocněním srdce a cév. Přitom ženy by denně měly vypít nejvíce 300 mililitrů a muži 400. To je přesně jedna „sedmička“, kterou si můžete otevřít k večeři.

Ať již zvýšeným krevním tlakem trpíte, nebo hledáte účinnou prevenci, důležité je dodržovat již zmíněné rady lékařů a zdravý životní styl, to každé z nás jen prospěje. Bylinky vám neublíží, neznamená to však, že byste měly vysadit předepsané léky a léčit se samy. Pokud ale budete bylinkám věřit a pravidelně je užívat, uvidíte, že se začnete opravdu uzdravovat.

Radka Çelik

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook