Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak vykouzlit ideální obočí v domácím prostředí

23.12.2017
Foto: pixabay.com

Upravené a zejména slušivé obočí by mělo zdobit obličej každé moderní ženy. Abyste docílila obočí snů, nemusíte vyhledávat salóny krásy. Postačí, když se budete řídit následujícími radami, a váš obličej díky nenákladné domácí péči skutečně „prokoukne“!

Jak vybrat správnou formu obočí

Při výběru formy obočí byste měla brát v potaz zejména tvar svého obličeje, posazení očí, řas, nosu a šířku čela. Pokud se vám podaří vybrat obočí, které vám „padne jako ulité“, můžete docílit toho, že ledajaké vzhledové nedostatky vašeho obličeje budou důsledně zamaskovány. Pokud si nevíte rady a nechcete navštěvovat drahé profesionální stylisty, kteří by vám poradili, můžete se například inspirovat slavnými osobnostmi, které za svůj dokonalý vzhled utrácejí nemalé finanční částky. Postačí, když se budete řídit těmi hvězdami, které mají vzhled a tvar obličeje obdobného typu jako vy.

Jak vybrat správnou barvu obočí

Pokud si barvíte obočí speciální barvou, měla byste se řídit množstvím detailů, jako je samotná barva, konstituce a struktura. V neposlední řadě byste neměla brát na lehkou váhu ani složení, balení, dobu spotřeby a výrobce dané barvy. Vážnou roli při výběru správné barvy vašeho obočí hraje i barva vlasů. Obočí by totiž vždy mělo být o několik odstínů tmavší, než jsou vlasy. Před použitím kosmetické barvy nezapomeňte prověřit kůži na možný vznik alergické reakce, abyste nebyla zoufalá z toho, co se vám na obličeji místo obočí objevilo! V případě, že dáváte přednost tužce na obočí, platí stejná pravidla jako u barvy na obočí, jenom s tím rozdílem, že si obočí budete muset barvit a upravovat každý den.

Nezapomínejte na pravidelnou korekci obočí

Korekce obočí se doporučuje dělat minimálně jednou za čtrnáct dní. Vše se ovšem odvíjí od individuálního růstu chloupků. Některé obočí je totiž potřeba „protrhávat“ mnohem častěji. Nehezké štětinky, které vyrůstají tam, kde nemají, je totiž potřeba ihned odstranit.

Co by se s obočím nemělo dělat

První chyba, které se dopouští převážná většina žen (i mužů), je vytrhávání chloupků proti směru jejich růstu. Tímto způsobem se totiž směr růstu obočí nepřirozeně narušuje, což způsobuje nechtěné kosmetické problémy. Mnozí lidé si vytrhávají obočí s pomocí zvětšujícího skla, což by se rovněž dělat nemělo. Na co byste měla zapomenout, jsou i nůžky – obočí totiž stříhat nelze. Narušuje se tak struktura chloupků.

Jak vidíte, základní úprava obočí se může stát snadnou a nenákladnou záležitostí pro každou z nás!

Šárka K.

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook