Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak správně vytřídit šatník?

30.9.2016
Foto: 123rf.com

S přicházejícím podzimem je nejvyšší čas na to, abyste přerovnala svůj šatník. Jakým způsobem ho vytřídit co nejlépe?

Podzim je beze sporu obdobím, kdy každá z nás podléhá mnoha bilancím. Proto není na škodu se vydat na malou výpravu do vašeho šatníku a vyřadit vše, o čem jste přesvědčená, že v něm nemá co dělat.

Ale když ono je to těžké, že?

Stojíte nad skříní a je vám líto z ní cokoliv vyhodit. A to i přesto, že některé kusy jste na sobě neměla už několik let. Případně se vám změnil styl, anebo se jednalo o nevhodný dárek.

Mnoho z nás žije s pocitem, že ty věci vyhodí až někdy. A tak tento proces neustále odsouváme a ono je to čím dál tím horší. Zeptejte se každé ženy ve svém okolí a ta vám potvrdí, že vyhodit kus oblečení, i přesto, že jí nevyhovuje, je velmi obtížné, protože se zkrátka nerady něčeho vzdáváme. Což je chyba, protože se tak zbytečně připravujeme o něco naprosto nového.

Jak rychle a efektivně vytřídit svůj šatník:

  1. Dělejte si hromádky – Nosím to často? Nosím to jen někdy? Nenosím to vůbec? Líbí se mi to? Je to v dobrém stavu? To jsou přesně ty otázky, které byste si u třídění do hromádek měla položit. A buďte k sobě naprosto upřímné – pokud jste na sobě neměla něco déle než rok a půl, opravdu si myslíte, že to budete ještě někdy nosit?
  2. Zaměřte se na velikost – Existuje typ žen, který ve skříni přechovává o několik čísel menší džíny, sukně, nebo šaty s vidinou, že do nich zhubnou. V první řadě však musíme říct, že tento způsob motivace není v žádném případě vhodný. To samé platí, pokud jste radikálně zhubla, a vaše skříň přetéká věcmi o několik čísel větších, než jaké byste skutečně potřebovala. Zkrátka noste to, co vám opravdu padne.
  3. Sledujte stav – Díry, cáry, žmolky, zaprané skvrny? Pryč.
  4. Další okolnosti – Jakými jsou například změna vašich preferencí, barevnost, či váš věk. Ve třiceti nemusíte vypadat jako stará-mladá. Stejně jako v padesáti není vhodné hrát si na diblíka. Také neschovávejte ve skříni žlutý svetr, když víte, že žlutá zkrátka nikdy nebyla až tak úplně vaše barva.

Co s vyřazenými věcmi?

Když máte tu nejhorší práci za sebou, přichází otázka, co s těmito věcmi dělat. Možností máte několik:

  1. Věci někomu darujte – Mohou to být vaše kamarádky, příbuzné, nebo se rozhodnete přispět místní charitě. Ať tak či onak, jistě tím ostatním uděláte radost.
  2. Prodávejte – V dnešní době existuje velké množství portálů, které se zabývají prodejem oblečení. Také je možné si zakoupit prodejní místo na lokálních bazarech oblečení.
  3. Vyhoďte – Pokud je vaše oblečení v opravdu špatném stavu, pak by mělo putovat do kontejneru na textil. Případně můžete oblečení využít jako hadry na úklid v domácnosti.

V žádném případě bychom neměly svůj život ani šatník zahlcovat věcmi, které v něm vlastně vůbec k ničemu nepotřebujeme. Je proto důležité si jednou za čas udělat místo pro něco nového.

S novými věcmi totiž přichází i nové zážitky.

Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook