Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak správně pečovat o pleť

17.11.2017
Foto: 123rf.com

O pleť je potřeba pečovat každý den a nezanedbávat ji ani v případě, že se ještě nacházíte ve stádiu bujarého mládí. Její svěží a zejména zdravý vzhled totiž mnohé napovídá o vašem životním stylu. Kouření, nadměrné požívání alkoholu, nedostatek spánku a velké množství stresových situací mají velice negativní dopad na vzhled vaší pleti. Mnohým škodlivým vlivům se ale nelze ubránit, proto je potřeba pokožku pořádně hýčkat!

Pravidla každodenní péče o pleť

Pro většinu žen je zcela běžné věnovat své pleti pozornost dvakrát denně. Jednou ráno po probuzení a podruhé večer před spaním. Mladé dívky mají ve zvyku péči o pleť trochu zanedbávat, ale vězte, že pouhé opláchnutí vodou (dokonce jestli nepoužíváte zkrášlující kosmetiku) vám oslňující vzhled a dlouhověkou mladost v žádném případě nezaručí.

Odborníci doporučují ráno i večer používat stejné čisticí přípravky, které vyhovují typu vaší pleti. Na suchou pleť se nedoporučuje používat přípravky s alkoholem, které pleť ještě více vysušují. Všeobecně je doporučováno používat přípravky na přírodní bázi, které mají na pokožku dlouhodobý pozitivní účinek. Komerční značky většinou obsahují velké množství chemických složek a při dlouhodobém používání mohou pleti spíše uškodit. Dále myslete na to, že byste měla používat jeden, maximálně dva přípravky, které vám pomáhají. S jejich množstvím to určitě nepřehánějte.

Nezapomínejte na ochranu před slunečním zářením

Chránit kůži před slunečním zářením (UVA i UVB) je nutné v každém případě, nehledě na typ vaší pleti. Pleť je zapotřebí natírat alespoň základními přípravky proti slunci. V dnešní době však existuje řada kvalitních pleťových krémů pro každodenní používání, které daný faktor obsahují.

Používejte krémy podle typu své pleti

Ráno mnoho žen po důkladném vyčistění obličeje nanese na pokožku speciální denní krém, který by měl být uzpůsoben typu jejich pleti (normální, suchá, mastná). Stejnou proceduru opakují i večer před spaním. Krémy by se měly vybírat podle věku dané ženy a samozřejmě i podle značky, protože ne všechny krémy jsou skutečně kvalitní. Ovšem nemyslete si, že za kvalitní krémy je automaticky potřeba platit vysoké finanční částky!

Co dopřát pokožce jednou za čas?

Pro osvěžení pleti a hloubkové odstranění nečistot se doporučuje jednou za čas používat peelingy i pleťové masky. Přípravky důkladně vybírejte – je jich na trhu skutečně velká spousta. Z mého pohledu jsou nejlepší slupovací masky, které můžete aplikovat jednou až dvakrát týdně. Hloubkový peeling se doporučuje aplikovat jednou týdně. Při zvýšeném používání může docházet k vysušení pokožky a následnému drolení kůže.

A jak vy sama pečujete o svou pleť? Myslíte, že je každodenní péče důležitá?

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook