Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak si získat partnerovo dítě

9.4.2017
Foto: 123rf.com

Našla jste svého vysněného prince, ale má to jeden háček – není sám. Životem ho doprovází věrní panoši, jeho děti. V některých vztazích se může jednat o téměř nepřekonatelný problém. Jak byste měla postupovat, abyste si ratolesti naklonila na svou stranu? Oslovili jsme ženy, které s touto situací mají zkušenosti, aby nám daly své tipy, díky kterým si partnerovo dítko nakonec přeci jen získaly.

Netlačte na pilu

Samozřejmě víme, že byste byla nejraději, kdyby vás partnerův potomek okamžitě přijal. Je naprosto normální, že alespoň zezačátku bude, co se týče vaší osoby, nadmíru opatrné. Je pravda, že některé děti jsou adaptabilnější, ale většinou nějakou dobu trvá, než si na vás zvyknou a vybudují si k vám důvěru, potažmo hlubší vztah. Problematické je i to, pokud váš partner se svou bývalou nemá zrovna nejlepší vztahy. Děti doma mohou slyšet nepěkná slova mířená vaším směrem, a následkem toho se k vám nebudou chovat nejlépe. Nikam nespěchejte, dopřejte dítěti čas, aby samo pochopilo, že jste tu pro něj jako kamarádka a že vám může věřit.

V žádném případě si dítě nekupujte

Zahrnovat partnerovu ratolest dárky se sice jeví jako nejsnazší a nejrychlejší způsob k vybudování vzájemného vztahu, ale opak je pravdou. Jedná se o dítě, ne o domácího mazlíčka, kterého si můžete koupit pamlskem. Uplácet dítě drobnostmi není dobrý způsob, jak navázat hluboký a trvalý vztah. Skrze dárky k vám dítě důvěru nezíská. Pokud chcete dítěti něco věnovat, nejprve se domluvte s partnerem a dárek mu předejte oba dva. Nedělejte nic „tatínkovi za zády“.

Nedělejte křena

Tak moc jste se těšila, že si užijete volný víkend s partnerem, ale najednou zjistíte, že s vámi bude i jeho dítě. Řeknete si, že se tedy nic neděje a že budete trávit čas ve třech. Uvědomte si však, že vás dítě zprvu vnímá jako narušitele, který se snaží rozbít jeho vztah s otcem. Nejlepší bude, když vyklidíte prostor, uděláte ústupek a necháte svého partnera s jeho dítětem trávit čas o samotě. Alespoň pro začátek si raději zařiďte vlastní program. Dítě tak pochopí, že nejste rušivý element, který se mu snaží vzít tatínka, a nebude s vámi chtít bojovat. Dítě vám dá samo najevo, kdy je čas, abyste se zapojila do společných chvil.

Neurážejte se

Je možné, že proti vám bude dítě ze začátku vysazené. Hlavně se neurážejte a nechoďte si stěžovat partnerovi. Ten by tak mohl získat pocit, že má doma děti dvě – své vlastní a vás, a to byste přeci nechtěla. Uvědomte si, že vy jste v tomhle vztahu ta dospělá, tak se tak také chovejte. Neberte si nic osobně. Pochopte, že dítě má strach a že neví, co si o vás má myslet. Možná, že si také myslí, že zrovna vy jste důvodem, proč už tatínek s maminkou nejsou spolu. Na začátku vztahu můžete od dítěte zaznamenat negativní výpady proti své osobě, ale pokuste se od toho distancovat a brát to s humorem. Buďte si jistá, že to, že jste schopná tuto situaci uchopit a zvládnout, vám v očích partnera nažene plusové body.

Našla jste si muže, který má závazek až do konce svého života. Ačkoliv to pro vás ze začátku nebude úplně snadné, snažte se neházet flintu do žita. Pokud jste si jistá, že jste našla muže svých snů, vytrvejte. Dítě časem samo pozná, jaký jste člověk, a naznačí vám, že chápe, že k jeho otci patříte.

Lucia

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook