Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak si zařídit ložnici ke spokojenosti obou partnerů

23.2.2017
Foto: pinterest.com

Spánek představuje nedílnou součást našeho života, každý z nás prospí v průměru téměř jeho třetinu. A to už je pořádně dlouhá doba a dostatečně pádný argument na to, abychom jeho význam nepodceňovali. Na kvalitě spánku se podílí celá řada faktorů a velkou většinu z nich máte ve svých rukou. Poradíme vám proto, jak si vytvořit svou krásnou oázu klidu.

Dominanta celé místnosti

Abyste se v ložnici cítili co nejlépe, pohodlně a uvolněně, zařiďte si ji podle svého a partnerova vkusu, v příjemné atmosféře se vám potom bude usínat jedna báseň. Základem úspěchu a dominantou celého prostoru je samozřejmě postel. Na té se rozhodně nevyplatí šetřit – bylo by to totiž na úkor kvality vašeho spánku a potažmo také zdraví. Trefou do černého bude postel z masivu, která splní všechny vaše nároky a představy. Pozor si dejte na její umístění, musí k ní mít pohodlný přístup oba partneři – bez ohledu na to, kdo ráno dřív vstává nebo večer chodí dřív spát. Vedle postele by neměly chybět noční stolky, na které si můžete pohodlně odložit všechny věci, které potřebujete mít rychle po ruce.

Vliv prostředí

Důležitou roli hraje také samotné prostředí, kde se ukládáte ke spánku. Vedle stránky funkční tedy nezanedbávejte ani tu estetickou. Veškeré vybavení v ložnici by spolu mělo pěkně ladit, ať už se jedná o komody nebo šatní skříně, které poskytnou potřebné úložné prostory. S množstvím nábytku to ale nepřehánějte, abyste celou místnost zbytečně „nezaplácali“ a nepůsobila stísněně. Snažte se zachovat její vzdušnost. Pokud se ale vaše ložnice pyšní velkými rozměry, můžete si dopřát i další kusy nábytku, které tady mají svou tradici. Zajímavým designovým solitérem, který zpříjemní každé ženě její ranní a večerní rituály, je toaletní stolek. Ten se sice na dlouhou dobu z ložnic vytratil, ale v současnosti se jeho zaniklá sláva pomalu vrací, což ocení především dámské polovičky.

Finální tečka

S pečlivostí a vkusem vybírejte také bytové doplňky a dekorace. Toužíte-li po dokonalé harmonii, pak slaďte do barev závěsy, povlečení, přehoz i polštářky, které místnost krásně zútulní a stanou se pomyslnou třešničkou na dortu. Volte klidné a neutrální barvy, ideální jsou tlumené tóny například zelené nebo modré, které se budou líbit vám oběma.

Tak, vykouzlete si ložnici, která bude potěchou pro vaše tělo i oko!

Máte i vy nějaké vlastní zkušenosti či tipy pro zařizování ložnice s partnerem?

Šárka Nádeníčková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook