Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak si správně mýt vlasy

16.5.2017
Foto: pixabay.com

Mít krásné vlasy určitě podporuje dobrý výběr vlasové kosmetiky a péče. Stejnou měrou však vaše krásné vlasy ovlivňuje to, jak s nimi během samotného mytí či vysoušení pracujete. Jak si tedy správně mýt vlasy podle tipů profesionálního kadeřníka?

1. Vlasy myjte v záklonu hlavy

Už od mala jste možná zvyklé mýt si vlasy v předklonu. Je to praktičtější, rychlejší a pro mnohé i pohodlnější. Podle kadeřníka je však doporučené mýt si vlasy v záklonu hlavy, tedy tak, že ve vaně či sprše lehce zakloníte hlavu, aby vám voda nestékala do očí.

2. Kvalitní a vhodná kosmetika

Můžete si koupit jakkoliv drahý a značkový šampon, ale žádnou službu vám neudělá, pokud si jej nebudete vybírat podle svého typu vlasů a vlasové pokožky. Nevsázejte na rady kamarádek, známých a už vůbec ne reklamy. Vy samy nejlépe víte, jaký typ vlasů máte, a přesně podle toho se řiďte. Správně vybraný šampon i kondicionér pak nechte na vlasech působit pár minut a poté důkladně opláchněte.

3. Vlažná voda

Padají vám vlasy nebo vás trápí jejich slabost? Pak možná používáte příliš horkou vodu na mytí vlasů. Teplota vody by měla být lehce teplá až vlažná. Jedině tak se zajistí, že budou vaše vlasy plné lesku a pevné.

4. Méně laku na vlasy

I když v reklamách slýcháte, že laky na vlasy vaše kadeře nezatěžují, přesto kadeřník doporučuje je používat střídmě, stejně jako všechny stylingové přípravky. Pokud už je vyžadujete používat téměř každý den nebo v hojné míře, určitě používejte kvalitní šampony, kondicionéry, masky na vlasy a další výživu, která vlasům dodá hydrataci a vyživí je.

5. Vysoušení

Vysoušení vlasů by mělo probíhat ve stejné poloze, jako jejich mytí, tedy ne v předklonu, ale v záklonu hlavy, a to studeným vzduchem. Ten zajistí, že budou mít vlasy objem, který se pomocí studeného vzduchu zafixuje.

Pokud budete veškeré tyto zásady dodržovat, nemusíte chodit každých pár týdnů ke kadeřníkovi, abyste byla se svými vlasy spokojená a líbily se vám. Správně poskytovaná péče a úprava vlasů se vám vždy vyplatí. Vždyť ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy.

Jaké tipy pro krásné vlasy dodržujte vy?

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook