Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak si přestat kousat nehty?

13.5.2016
Foto: pinterest.com

Zřejmě každá z nás se někdy přistihla při kousání nehtů… Možná to bylo ze stresu nebo z nudy. Některé z nás si kousání nehtů pamatují jenom z dětství. Ne každá se ale tohoto zlozvyku dokázala už jako dítě zbavit, a tak hledá způsoby, které by měly pomoci teď v dospělosti. My je známe a řekneme vám, jak a jestli vůbec fungují.

Proč si koušeme nehty

Kousání nehtů je výrazem potlačované nervozity a vzteku nejčastěji vůči autoritám. Tento zlozvyk začíná v dětství, kdy by dítě nejraději oplatilo křivdu, ovšem nedovolí si to, a tak si vybíjí hněv na nehtech. Dítě tak symbolicky tupí své zbraně – nesmí ukazovat své „drápky“. Kousání nehtů je pro mnoho lidí i v dospělosti způsobem, jak se zbavit úzkosti, ale také nudy.

Problémy spojené s kousáním nehtů

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Nehtová kůžička je bolavá, může začít krvácet a zanítit se. Také zuby jsou kousáním poškozovány, jsou pak mnohdy křivé a zeslabené. Navíc majitelé okousaných nehtů se za ně stydí, což způsobuje další stres.

Hořký lak na nehty

Hořký lak proti kousání stojí do 50 Kč, ale jeho účinky mohou být nedocenitelné. Má totiž opravdu odpornou chuť, která vydrží v ústech dlouhé minuty. Jeho nevýhodou ovšem je, že si na chuť můžete zvyknout nebo se nebudete chtít obtěžovat s neustálým lakováním.

Umělé nehty

Kousat umělé nehty je přinejmenším problematické, ale přesto budou v tomto případě lepší nehty akrylové než gelové. Pokud vás ale nedojímá pohled na vlastní dlouhé nehty, zlozvyku se budete těžko zbavovat. Náš tip je si umělé nehty přelakovat hořkým lakem, abyste si prsty do pusy ani nestrkala.

Hypnóza

Jednou z metod, jak se zbavit jakýchkoliv zlozvyků, je hypnóza. Nefunguje ovšem na všech, ne každý se totiž umí opravdu uvolnit a 100% věřit odborníkovi.

Zbavte se stresu

Kousání nehtů, jak bylo zmíněno, úzce souvisí se stresem, proto je klíčové se ho zbavit. Pomoci vám může jóga, mačkací míček, ale i žvýkačka, se kterou se nehty opravdu koušou dost těžko.

Měla jste někdy problém s kousáním nehtů nebo s tím stále bojujete? Pokud jste se tohoto zlozvyku zbavila, budeme rádi za vaše vlastní tipy!

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. janulik

    29.11.2016 at 22:46

    holky myslíte, že vážne pomuže udelat si gelovky? nevypadá to pak naopak ještě huř?

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook