Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak se zbavit vlasových nedokonalostí

9.11.2017
Foto: pixabay.com

Díky každodenní péči, kterou svým vlasům věnujete, můžete docílit velice pozitivních i naopak velmi negativních výsledků.  Vašim vlasům můžete nevědomky prokázat opravdovou medvědí službu – budou pomalu, ale jistě chřadnout. Zásadní totiž je, jakým způsobem své vlasy hýčkáte a jestli je daný přístup skutečně správný.

Co vlasům nejvíce škodí?

Díky častému mytí, příliš horkému vzduchu při fénování, ondulaci nebo častému barvení vlasů dochází ke ztrátě jejich přirozené mastnoty a vláhy. Jejich vnější vrstva pomalu slábne, ztrácí hladkost a blesk a vlasy tak nabývají nehezkého „slámového“ vzhledu.

Co dělat, když vlasy po umytí nevypadají zdravě a hezky?

Jestliže jsou po umytí vaše vlasy suché, nedostatečně elastické, bez lesku a mají nehezkou formu (různě trčí, neleží, jak by měly a podobně), opláchněte je výluhem z heřmánku, kopřivy, lopuchu, březových listů, lipového květu či máty. Výluh si můžete vytvořit samy doma, když 2 polévkové lžíce nakrájených bylinek zalijete sklenicí vařící vody. Mastné vlasy bez lesku můžete opláchnout silným teplým čajovým výluhem nebo vývarem z dubové kúry, kopřivy či třezalky.

Jak na třepící se vlasy?

Abyste předešly třepení vlasů, nepoužívejte hřebeny a kartáče s příliš tvrdými zuby. Podobným problémům se můžete vyhnout, jestliže budete vaše vlasy po umytí oplachovat výluhem z šalvěje, pampelišky či jitrocele. Výluh si můžete vytvořit následujícím způsobem – 1 polévkovou lžíci najemno nakrájených bylinek zalijte sklenicí vařící vody. Po umytí a opláchnutí vlasů bylinkovým výluhem vetřete do konečků lopuchový olej a jemně je osušte ručníkem. Vlasy by se poté měly lehce rozčesávat a měly by být jemnější a více elastické.

Kvůli chemickým prostředkům vlasy trpí víc, než si myslíte

Chemické prostředky mají na vlasy velice negativní dopad. Vlasy se stávají slabými, lámavými a bez života. Pokud jste příznivkyní podobných preparátů, doporučuje se vlasy po každém mytí opláchnout vodou s octem či citronovou šťávou a následně je namáčet v ohřátém pivu. Pamatujte, že barvené vlasy by se měly česat až za sucha.

Hýčkejte své vlasy nenásilnou cestou bez chemických prostředků a radujte se z jejich přirozené krásy a vitality.

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook