Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak se zbavit mravenců v kuchyni

20.7.2016
Foto: pinterest.com

Máte doma mravence a nemůžete se jich zbavit? Zapomeňte na chemii a inspirujte se babskými radami, které opravdu fungují. „Nastěhování“ mravenců můžete také předcházet, podívejte se na tipy, jak jim zabydlení ve své domácnosti znemožnit.

Prevence mravenců

Základem prevence je neumožnit mravencům snadný průchod do svého bydlení. Utěsněte okna, větrejte, ale dbejte na to, aby se k vám mravenci nedostali. Dejte si pozor na skladování potravin a utěsněte všechny uzavíratelné nádoby, skleněné láhve a papírové pytlíky nebo sáčky. Nezapomeňte uklízet drobky z pečiva, a pokud se vám něco vysype, vše řádně ukliďte.

Babské rady, jak se mravenců zbavit

Pokud už mravence doma máte, než použijete chemii, která může být nebezpečná pro děti nebo domácí mazlíčky, vyzkoušejte tyto babské rady:

1) Bylinková pomoc

Mravenci nemají rádi voňavé bylinky. Zasaďte si do květináče eukalyptus, levanduli, mátu nebo bazalku. Aroma těchto bylin mravence odpudí. Stejně dobře funguje i záhon cibule a česneku.

2) Nepříjemné vůně

Tam, kde se mravenci hromadí, nastražte malou, ale účinnou past. Vezměte kousek kořenové zeleniny, tu osolte a poté posypte skořicí. Mravenci se velmi brzy odstěhují. K nepříjemným vůním, které mravencům opravdu vadí, patří také majoránka, citrón nebo hřebíček a jalovec.

3) Umyjte vstup do domu

Veškeré díry, kudy by mohli mravenci připutovat, potřete speciálním roztokem. Do hrnku horké vody přidejte tři lžíce soli, pět lžic zažívací sody a jednu lžíci cukru. Tuto směs naneste na prahy dveří a na okenice. Mravenci se k vám nebudou mít kudy dostat.

4) Klasikou je káva

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Často používanou surovinou je káva. Kávovou sedlinu nechte vyschnout a nadrobte ji přímo na mravence nebo alespoň do cesty, kudy k vám chodí. Mravenci se kávě vyhnou obloukem a domov bude zase jen váš.

5) Nepříjemný prášek

Mravenců se zbavíte i pomocí prášku do pečiva. Ten jim opravdu nechutná a navíc se jim lepí na nohy. Věřte, že tam, kde je prášek do pečiva, se už mravenci dobrovolně nevrátí.

6) Speciální návnada

Pokud nepomáhá nic z výše uvedeného, vyzkoušejte něco jako mravenčí bufet s přírodními insekticidy. Tato past se mravencům položí do cesty, vůně mravence přitáhne, a když vejdou do domečku, umírají. Je to sice nepříjemná metoda, jak se mravenců zbavit, ale pořád je to lepší, než celé své bydlení vystříkat chemickými prostředky, a ohrozit tak své děti a domácí mazlíčky.

7) Něco pro pobavení

Zajímavou radou je pak použití křídy nebo zubní pasty. K nejstarším radám patří namalovat bílou křídou nebo zubní pastou čáru, kterou mravenci údajně nikdy překročí. Tím jim vlastně ohraničíte prostor a ukážete, že do vašeho bydlení nesmí. Otázkou je, zda je tato metoda účinná…

Jak bojujete s mravenci vy? Znáte další tipy, jak je dostat z domu?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook