Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak se vyhnout podzimní depresi

26.10.2017
Foto: pixabay.com

Podzim si spousta lidí představí jako období plné deště, bouřek a zimy. Tyto plískanice na dobré náladě moc nepřidávají a hrozba podzimní deprese visí nad každým z nás. Jak z toho ven? Vyzkoušejte ověřené rady a tipy a nenechte si zkazit náladu. I podzim může být příjemný!

Rozmazlete se

Zamyslete se nad tím, kdy se cítíte nejlíp a co vám dělá největší radost. Mnozí odpoví, že nejlépe se cítí, když jdou od kadeřníka, z kosmetického salónu nebo třeba z nákupů. Sami si určete, jak se nejraději cítíte, co dělat proto, abyste byli žádaní a cítili se krásně zvenčí i zevnitř. Poté tuto činnost dělejte. Rozmazlujte se a dopřejte si čas jen sami pro sebe. Zkrášlujte se, nechte druhé, aby o vás pečovali, a naordinujte si činnosti, které vám kdykoliv dokážou zvednout náladu.

Zažívejte dobrodružství

V žádném ročním období nemusíte sedět doma. Užijte si podzim venku. Běžte pouštět draka, posbírejte listí a kaštany na dekorace, projděte se s partnerem podzimní krajinou, udělejte si s kamarádkou podzimní piknik s termoskou a horkým čajem. Nebojte se uspořádat setkání s přáteli nebo rodinou. Nemusíte slavit narozeniny nebo výročí, slavte třeba jen to, že jste na světě. Dopřávejte si často zážitky a žijte naplno.

Vylepšete si jídelníček

Nešiďte se na jídle. Užívejte si sezónní potraviny, upečte nový dezert nebo vyzkoušejte kuchyni, kterou jste zatím ještě neměli. Posilte svůj organismus proti nachlazení a užívejte si čaje, teplé mošty nebo speciální kávy. Nezapomínejte na bylinky, dostatek zeleniny a ovoce. Váš jídelníček by měl být pestrý a různorodý, jídlo by mělo nejen chutnat, ale také bavit a těšit.

Nezapomínejte na své koníčky

Ani na podzim nemusíte omezovat své koníčky. Klidně si vyjeďte na kole, sportujte, čtěte knihy, běžte do kina nebo do divadla. Dělejte všechno, co vás baví. Sychravé večery, chladné počasí a také rychlé stmívání dokážou vytvořit nejen melancholickou, ale také romantickou atmosféru. Užijte si podzim, jak nejvíce to jde.

Běžte do přírody

Můžete jít na houby, na procházku, zaběhat si nebo třeba vyfotit si podzimní přírodu. Vnímejte zde zvuky, vůně a barvy. Podzim si můžete naplno užít, jak na horách, tak v lesích, a dokonce i u vody, kde můžete třeba rybařit. Věnovat se můžete také zazimování zahrady.

Dostatečně spěte

Abyste předešli nepříjemnému nervovému vypětí, nezapomínejte na dostatek spánku. Snažte se chodit spát ve stejnou hodinu a ve stejnou dobu i vstávejte. Vaše tělo tak bude mnohem víc odpočaté. Snažte se spát v tichu a ve tmě.

Doplňte vitamíny

Svůj boj se špatnou náladou nebo podzimní depresí podpořte také přírodními vitamíny. Vyzkoušet můžete například čaj z třezalky, meduňky nebo heřmánku. Tyto čaje vás příjemně zklidní a rychle a účinně vyčarují dobrou náladu. Při špatné náladě pomáhá také kousek hořké čokolády nebo kousek ovoce. Zkuste si třeba zapéct vlastní müsli nebo upečte v troubě jablka se skořicí a podávejte je na lívancích.

Jak bojujete s podzimní depresí vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook