Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak se ovlivňují – člověk a jeho jméno

17.8.2017
Foto: pixabay.com/cs

Uvažovali jste někdy o svém jménu jinak? Myslíme tím z hlediska osudu. Ovlivňuje váš život to, jaké jméno vám po narození doslova přidělili vaši rodiče? Jste se svým jménem spokojeni, anebo byste jej raději hned vyměnili? Jméno totiž pro každého z nás může znamenat předurčení jeho osudu. Anebo se takovýmto myšlenkám nepoddáváte a berete život i své jméno tak, jak přišlo do vašeho života?

Latinské rčení Nomen omen

Zajisté už jste se setkali s případy, kdy vás některé názvy firem nebo míst, či jména osob doslova pobavily. A to například, když jste narazili na doktorku Drakulovou pracující na oddělení hematologie anebo na cestovní kancelář Zabloudil, případně na zámečnictví Pepy Klíčníka anebo na pekárnu pana Pečeného. Jejich jména, či spíše příjmení, jako by jim určila jejich osud. Jedná se v podstatě o latinské rčení Nomen omen, což doslova znamená „jméno znamení“. Dvojslovný výraz, pocházející od římského dramatika žijícího v období ještě před naším letopočtem tak charakterizuje vlastnost svého nositele.

Křestní jména jsou nám blíž

Řešili jste, jaké jméno dát svému potomkovi, jen s partnerem, anebo jste to probírali i se širším okruhem lidí a příbuzných? Pak jste jistě zjistili, že každý z nás má k jednotlivým jménům odlišný vztah. V některých rodinách se přísně dodržují po mnohá pokolení tatáž mužská nebo ženská jména. Ovšem nechcete-li mít doma Karla 1., Karla 2. a Karla 3., musí být někdo, kdo se odváží tuto hierarchii narušit. V naší rodině jsem byla tou narušitelkou já. Když jsem čekala svého prvního potomka, hned z několika stran jsem slýchala, že když to bude kluk, musí to být zase František. Já ale doma Františka třetího nechtěla. Nehodlala jsem říkat manželovi starý František a synovi mladý František. Nehledě na to, že tohle jméno dnes zrovna nefrčí. Naštěstí se nám narodila jako první dcera a dostala krásné jméno Lucie, na kterém jsme se shodli všichni.

Změnou jména k lepšímu osudu?

Ve svém životě potkáváme různé lidi, k jedněm jsme přitahováni, jiné odpuzujeme a někteří nám mohou doslova vyjít v kartách osudu. Alespoň tak to tvrdí ti, co vycházejí z numerologie při zkoumání svého jména. Tvrdí, že někde po světě chodí jejich numerologicky ideální druhá polovina, se kterou jim to v životě bude klapat. Karmická numerologie je pro většinu z nás poněkud záhadný obor, který však na druhé straně může nabídnout nečekaná řešení. I když pozor, ne všechny neúspěchy v životě je možné svést na své jméno, které třeba považujeme za nevhodné. Jistou karmickou podobnost můžeme vidět i v případech, kdy se žena vdá a přijme příjmení svého manžela. Její život se tím změní, ať k lepšímu, nebo k horšímu. Stále častěji je tomu i naopak. I muži dnes často přebírají příjmení své nové partnerky, v dobré víře, že to jejich život změní k lepšímu. Možná znáte podobný případ i vy ze svého okolí. Ze stejného důvodu se nechávají lidé přejmenovat, aby ve svém životě díky změně jména změnili něco k lepšímu. Zasahují tak do svého osudu.

Doporučujeme k přečtení

Pokud vás zajímají otázky týkající se jmen anebo vybíráte to nejkrásnější jméno pro své toužebně očekáváné miminko, případně se chcete dozvědět více o karmickém kódu svého jména či si své jméno dokonce změnit, doporučujeme vám následující literaturu:

Karmické kódy – autor Kut Chumi,

Jméno jako osud – autorka Jarmila Mandžuková,

Jak se bude vaše dítě jmenovat? – autorka Miloslava Knappoová,

Jméno je váš osud – autorka Camila Karolinss,

Jméno a numerologie – autorka Jitka Kadlecová.

Zuzana Bohdalová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook