Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak se nalíčit před focením aneb Foto-makeup

24.5.2016
Foto: pinterest.com

Chcete mít profesionální fotky a vypadat na nich skvěle? Podívejte se na tipy, jak si vytvořit fotomakeup i doma. Takto nalíčit můžete i svou kamarádku nebo maminku a udělat krásné fotky i ostatním. Věřte, že taková zkušenost se vám bude opravdu hodit!

Stanovte si cíl

Nejdříve je důležité vědět, jaké téma budou vaše fotky mít. Jinak nalíčíte sebe nebo modelky do přírody a jinak při sexy nebo párty focení. Zamyslete se nad tím, jaký je váš záměr. Poté už použijte jen svou fantazii a kreativitu.

Postup foto líčení

1) V první řadě musíte sebe nebo modelku důkladně odlíčit a nenalíčenou pleť očistit alespoň jedním vatovým tampónkem. Použijte pleťovou vodu nebo vlažnou vodu a ručník. Vhodné jsou i odličovací ubrousky.

2) Poté je důležité nanést lehký krém. Díky němu se vám pak bude lépe nanášet make-up.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3) Nyní použijte make-up a zamaskujte všechno, co je potřeba. Můžete zamaskovat červené žilky, flíčky, kruhy pod očima nebo jiné nedostatky a vady na kráse.

4) Nezapomeňte make-up dobře zapudrovat. Ideálně transparentním pudrem, který vaši pleť zmatní a make-up zafixuje. Díky pudru se na fotkách nebudete lesknout.

5) Poté naneste oční stíny. Ideální je, když světlou barvu nanesete na celé horní víčko a poté dalšími barvami uděláte přechody. Vymalujte oko od nejtmavší až po nejsvětlejší odstíny na vnitřní koutky očí.

6) Nezapomeňte zvýraznit obočí. K tomu vám postačí hnědé nebo černé stíny. Můžete použít také tužku na obočí.

7) Dalším krokem je tvarování řas. Vytvarujte je kleštičkami a použijte řasenku. Tu naneste alespoň ve třech vrstvách. Řasy můžete rozčesat kartáčkem.

8) Posledním krokem jsou rty. Použijte svůj oblíbený odstín rtěnky. Na fotomakeup se hodí i syté barvy. Nezapomeňte rty přetřít leskem.

Jaký je rozdíl mezi normálním a foto líčením

Největší rozdíl je v intenzitě líčení. To, co vám při pohledu do zrcadla připadá přehnané a příliš výrazné, je na fotky ve skutečnosti ideální.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak se líčit na fotky doma a jak na fotky venku

Pokud se fotíte vevnitř, nejvíce vynikne tmavé líčení, které není příliš barevné. Na focení profesionála doporučujeme líčení bez přemíry lesklých prvků. Pokud se chystáte na focení venku, zaměřte se spíš na pastelové a rozjasňující odstíny barev.

Na co je potřeba se opravdu zaměřit

Musíte si dávat pozor na detaily, které fotografie může ukázat, jako např. správný odstín make-upu nebo barevné sladění očí a tvářenky.

Další kosmetické tipy

  • Pokud někde přetáhnete, uděláte si nechtěný flek nebo vám vytrysknou slzy, vše odstraňte pomocí vatových tyčinek. Tyto nedokonalosti by mohly být na fotkách vidět.
  • Hlídejte si také opadávání řasenky nebo stínů, padající řasy, lesknoucí se nos nebo čelo.
  • Nezapomeňte make-up dobře rozetřít a celou pleť sjednotit do jedné barvy.
  • Dejte si pozor na to, aby vám na tváři nevznikaly barevné skvrny. Make-up rozetřete až k vlasům, uším a také se zaměřte na krk a dekolt.
  • V případě velké bledosti můžete použít i rozjasňovač. Ten ale nanášejte opravdu opatrně a jen malou dávku.
  • Velmi vhodné jsou třpytky a syté odstíny. Vaše oči tak na fotkách opravu krásně vyniknou.
  • Nezapomeňte na vytrhané obočí! Zároveň si dejte pozor na další nechtěné chloupky na obličeji. Kvalitní fotografie ukážou opravdu všechno.

Zajímavé líčení si můžete prohlédnout i zde:

Ať už fotíte sama sebe nebo kamarádku, hlavně nezapomeňte na kouzelné slůvko: „Sýr!“ A my, které se chceme lišit a mít úsměv opravdu od ucha k uchu, říkáme: „Hermelín!“

Už jste někdy zkoušely foto líčení? A jak se vám povedlo?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook