Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak rychle zamaskovat nedostatky na kráse

5.11.2015
Foto: 123rf.com

Každá z nás by určitě chtěla být dokonalá… Většinou na sobě ale najdeme něco, co se nám moc nebo dokonce vůbec nelíbí. Některá z nás má větší nos, jiná zase malé rty a další pak třeba vysoké čelo. Ale jak takové nedostatky rychle a jednoduše proměnit v přednosti? Přinášíme vám triky, jak veškeré neduhy krásy zamaskovat.

Rty

Tenké rty

Pokud máte tenké rty a toužíte po velkých a smyslných, jako má třeba Angelina Jolie, nezoufejte. Pomůže vám konturovací tužka! Obkreslete vnější linii rtů tužkou v barvě rtěnky nebo o odstín světlejší. Poté štětečkem naneste světlou rtěnku. Ideálními barvami pro dojem plnějších rtů jsou růžová nebo meruňková. Nakonec stačí nanést bezbarvý lesk a už se jen příjemně usmívat. Smyslnost zaručena!

Extra tip: Pokud nechcete používat konturovací tužku, stačí, když kolem rtů jemně rozklepete světlejší rozjasňovač. Vaše rty budou působit plnější.

Nesouměrné rty

Mnohé z nás trápí nesouměrné rty. Detaily rtů lze opět doladit konturou. Pokud chcete jeden ret zvětšit, naneste konturu na jeho horní okraj. Pokud chcete rty (nebo jeden z nich) zúžit, namalujte konturu podél vnitřního okraje rtu.

Extra tip: Pokud chcete celé rty zmenšit, použijte tmavší odstín – jak kontury, tak rtěnky.

Oči

Malé oči

Pokud vás trápí malé oči, pomůže vám bílá nebo béžová linka, ta totiž zvýrazní bělmo a oči tak opticky zvětší. Mimo jiné existuje kouzelná kombinace stínů, linek na oči a kleštiček. Naneste jemný stín v hnědé, béžové nebo bronzové barvě, udělejte tenké linky nad řasami horního víčka a natočte si řasy. Výsledkem budete překvapené!

Extra tip: Věděly jste, že po použití kleštiček na řasy se vám řasy krásně zvednou a oči budou působit větším dojmem? Určitě tento trik vyzkoušejte.

Pokud toužíte po opravdu svůdném pohledu, nechte se inspirovat našimi staršími články:

http://kralovstvizen.cz/liceni-oci-kocici-pohled/

http://kralovstvizen.cz/jak-opticky-zvetsit-oci/

Oči blízko sebe

Některé z vás určitě trápí oči blízko sebe. Opticky je oddálíte, pokud použijete světlé stíny nebo rozjasňující korektor na vnitřní koutek oka.

Oči daleko od sebe

Pokud vás trápí opačný problém a máte oči posazené daleko od sebe, můžete je opticky přiblížit tak, že zdůrazníte vnitřní část oka. Vyzkoušejte tmavou oční linku hned od vnitřního koutku směrem do středu oka a poté ji nenápadně rozmažte.

Povislá víčka

Velmi častým problém jsou i povislá víčka. Zkuste nanést hnědý nebo šedý oční stín těsně nad oční záhyb a rozetřete jej do ztracena. Na pohyblivé víčko pak naneste světlý stín. Na horní řasy použijte řasenku. Zapomeňte na linky a třpytivé stíny, které by tento nedostatek ještě zdůraznily!

Kruhy pod očima

Nejlepší radou je dobře se vyspat a dodržovat zdravý životní styl. Pokud se vám ale přesto stane, že máte kruhy pod očima, zamaskujte je krémovým rozjasňovačem. Mimo jiné můžete použít i korektor nebo další kosmetické přípravky s obsahem kofeinu nebo různých zklidňujících složek, které otok i tmavou barvu pod očima zjemní.

Čelo

Vysoké čelo

Pokud vás trápí vysoké čelo, můžete jej schovat pod ofinu nebo opět použít tmavý pudr. Dejte si pozor, aby byl pudr opravdu matný, třpytky by totiž udělaly opačnou službu a čelo zdůraznily. Naberte si tedy pudr a jemnými tahy přetáhněte od spánku ke spánku hranu čela. Tmavou linku poté rozmázněte několika krouživými pohyby.

A nejdůležitější rada na závěr: Vždy se pokuste zůstat co nejvíce přirozené. Nikdy nevíte, kdo se právě do toho vašeho většího, ale impozantního nosu zamiluje. I své nedostatky tak můžete obrátit v přednosti. Buďte pyšné, že jste jiné a jedinečné!

Nos

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Velký nos

Tento nedostatek je velmi viditelným problémem, který spoustě z nás způsobuje opravdu velké komplexy. Mnohé ženy podstupují právě plastiku nosu. Pokud od něj chcete odvést pozornost, budete potřebovat běžný pudr, který používáte, a ještě jeden tmavší. Nejdříve na tvář naneste obvyklý pudr a po stranách nosu použijte ten tmavší. Díky této úpravě bude nos působit nenápadnějším dojmem.

Extra tip: Tmavší barva má zkrátka schopnost opticky potlačit širší partie. To samé platí například i u oblékání.

Máte nějaký nedostatek na kráse, se kterým si nevíte rady?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook