Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak přestat kouřit

14.3.2017
Foto: 123rf.com

Kouříte a chtěla byste přestat? Nejspíše se vás však zmocňuje pocit, že to nezvládnete, a tak se skoncovat s kouřením chystáte už několik let. Možná se vám podařilo přestat jenom v době svého těhotenství a nebýt pocitu, že v sobě nosíte nový život, nevydržela byste bez cigarety ani týden. Stačí však samu sebe přesvědčit o tom, že nic není nemožné.

Nejprve se podíváme na věci, které vám s kouřením brání nadobro seknout:

 1. Přistupujete ke kouření jako k něčemu, co vám pomáhá žít, a máte pocit, že díky cigaretě dokážete různé špatné životní situace zvládat mnohem snadněji.
 2. Můžete kdykoliv během dne trávit pár minutek klidu jenom sama se sebou a se svou oblíbenou cigaretou, která vás přivádí na jiné myšlenky a uklidňuje vaše nervy.
 3. Posezení u kávy s kamarádkou je pro vás bez cigarety naprosto nemyslitelné. Ty samé pocity prožíváte o víkendových dýcháncích s přáteli v hospodě u piva, protože se zkrátka v rozhovoru se zapálenou cigaretou v ruce dokážete jaksi lépe soustředit a uvolnit.
 4. Od toho, abyste přestala kouřit, vás odrazuje myšlenka toho, že cigareta je vlastně vaše jediné potěšení a požitek.

Zamyslete se nad tím, že vaše problémy se díky tomu, že si zapálíte, samy od sebe nevyřeší. Máte jenom pocit, že cigarety zmírňují váš stres a uvolňují vás. Všechno je to však jenom odporný zvyk, protože nikotin vyvolává ohromnou závislost, která z vás dělá absolutně nesvobodného člověka, a vy tak nemůžete kontrolovat svoje emoce. Když si nezakouříte, máte pocit, že vám něco chybí, jste nervózní a nedokážete se na nic soustředit. To vše jenom proto, že váš organizmus je zvyklý na pravidelný přísun nikotinu.

Nyní se podíváme na to, jaké výhody vám může přinést to, když s kouřením seknete:

 1. Ušetříte čas, protože časté pauzy na kouření vás mohou dennodenně připravit o hodiny času, který byste mohla věnovat rodině či oblíbeným koníčkům.
 2. Budete zdravější. Kouření, jak je známo, má velmi špatné účinky zejména na plíce a srdce. Bez kouření tedy můžete předejít infarktu, rakovině plic atd. A tím si obstarat dlouhý, plnohodnotný a zdravý život.
 3. Budete krásnější, protože přestanete škodit i své pleti, vlasům a nehtům. Nikotin totiž náš organismus okrádá o spousty vitamínů a potřebných látek.
 4. Budete mít větší chuť na to trávit svůj čas aktivně, protože v sobě objevíte spoustu duševních a psychických sil.
 5. Budete mít ze sebe dobrý pocit, a tím pádem si sama sebe budete více vážit, protože přestat s kouřením není věc jednoduchá a ne všichni ji kvůli nedostatku silné vůle zvládnou. Díky tomu budete mít častěji dobrou náladu a budete si život užívat vážně naplno.
 6. Budete dávat správný příklad svým dětem. Neznám jediného člověka, kterému by ani trochu nevadilo, že jeho děti kouří. Pokud nechcete, aby vaše děti kouřily, musíte jim dávat dobrý příklad a sama nekouřit. Spousta dětí začne kouřit jenom kvůli tomu, že vyrůstala v kuřáckých rodinách, a proto myslete nejenom na svoje zdraví, ale i na zdraví vlastních dětí.
 7. Ušetříte spoustu peněz. Peníze, které jste prokouřila, si můžete dávat stranou, a uvidíte, že za rok našetříte na úžasnou dovolenou.
 8. Budete mít větší chuť na sex.

Uvědomte si, že bez cigarety se žije mnohem kvalitněji a lépe. Neplánujte, kdy s kouřením přestanete, nebo to budete neustále odkládat. Zkrátka s ním ze dne na den sekněte jednou provždy a zapomeňte na melancholii. Nelučte se s cigaretami jako s nejlepším kamarádem, ale jako s něčím, co vám ničí život. Cigarety znečišťují váš organismus a zejména ve stáří se léta kouření projeví na častém zadýchávání a nemožnosti zabývat se sportem. Nehledě na to, že svazují vaše vědomí okovy závislosti, která je s přibývajícími léty silnější a silnější. Nikdy však není pozdě přestat kouřit. Je jedno, jestli je vám 20 nebo 70. V každém věku má přestat kouřit smysl, a ne že ne!

Buďte silná, protože pokud vážně chcete, překonáte to. Připravte se na pár týdnů zlosti, napětí a nevrlosti, kdy se nebudete moci soustředit vůbec na nic a vaše myšlenky se budou rozbíhat do všech světových stran. Všechno se to ale záhy přemění ve změť neopakovatelných a euforických pocitů. Budete šťastná a velmi hrdá na to, že jste to překonala. Zkrátka se vám brzy dostaví velká kompenzace za to, že si vážíte svého zdraví a myslíte na budoucnost. Můžete si také pomoci bonbóny, žvýkačkami či odvykacími náplastmi.

Nebojte se, že ztloustnete. Samozřejmě budete mít větší chuť k jídlu, ale pilná včelka přeci nemá čas na to lámat si hlavu všemožnými problémy. Proto se zaměstnejte něčím zajímavým a hlavně pěstujte svou vůli. Protože bez železné vůle v životě ničeho nedokážete.

Neříkejte si, že kouření je pro vás jedinou věcí, která vám dělá radost. Je to jenom hloupý zlozvyk, který vás obírá o čas, zdraví a dělá z vás otroka. Chcete přeci být sama sobě pánem, ne?

Marie

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook