Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak poznáte přechozený vztah?

17.8.2016
Foto: 123rf.com

Jste dlouhodobě ve vztahu, ale někam se vytratily něžnosti, vzrušení a možná i láska? Možná místo toho přišla nuda, stereotyp a vy si uvědomujete, že už nějakou dobu stojíte na jedno místě. Zamyslete se, co se mezi vámi a vašim partnerem stalo. Najděte způsob, jak své partnerské soužití změnit.

Kdy nastala změna

Říká se, že vztah prochází nejtěžší zkouškou po pěti až šesti letech. V této době už většinou vyprchá prvotní zamilovanost, s partnerem už spolu mnohdy žijete a znáte všechny své zvyky, nálady i problémy. Přichází zatěžkávací zkouška, která váš vztah může posílit, ale může jej také ukončit.

Proč nastala změna

Změna ve vašem vztahu nastává nejen protože se už dobře znáte, ale důvodem může být i to, že jste svůj vztah nikam neposunuli. Za tu dobu společného soužití už jste mohli dospět ke svatbě, k dítěti, ke společné rekonstrukci nebo stavění domu. Pokud se za těch pět let mezi vámi skoro nic nezměnilo, je někde problém. Zeptejte se sami sebe i svého partnera, proč jste nic z výše uvedeného neudělali? Na co čekáte, proč spolu neplánujete svatbu nebo dítě, chcete spolu ještě vůbec být?

1) Nedostatek vzrušení a příjemných podnětů

Dalším problémem, jak poznáte, že jste svůj vztah přechodili je také to, že se díváte po jiných. Ať už vy nebo váš partner si podvědomě hledáte jiného a nového partnera. Možná vás ve vztahu potkala i nevěra nebo jiná krize. Je možné, že máte problémy v sexu nebo na tom nejste dobře finančně. Všechny tyto neřešené a potlačené starosti se projeví i ve vašem společném soužití.

2) Touha po svobodě

Pokud jste ve vztahu už dlouhou dobu a s partnerem už nezažíváte nic moc příjemného, tak brzy začnete toužit po změně. Možná si představujete, že by vám bylo bez nynějšího partnera lépe. Třeba chcete znovu cestovat, vzdělávat se, budovat kariéru a další vztah mít až někdy v budoucnu po tom všem. V první řadě si tedy ujasněte, co přesně chcete, jaké máte priority a zda by vás vztah omezoval a chcete z něj ven.

Jak z toho ven

Ujasnili jste si, co od vztahu čekáte? Pobavte se o tom s partnerem. Řekněte si, kde vidíte problém vy a kde ho vidí on. Nenechte váš vztah vyšumět jen tak do ztracena. Počítejte s tím, že rozchod je bolestivý vždycky. Někdy bolí i to, že opouštíte někoho, na koho jste zvyklí a někdy vám protějšek začne chybět, až jdete od sebe. Zamyslete se nad tím, jak by se dal váš vztah vylepšit. Nezačínejte od znovu, ale začněte dál jinak. Naplánujete si společné aktivity, stanovte si cíle do dalších let. Dohodněte se, kam můžete váš vztah posunout a jestli není na čase udělat ty správné a velké kroky třeba právě teď.

Tipy, jak se vyhnout přechození vztahu

  • Nezapomínejte na své společné přátele a koníčky. Jednou vezměte partnera na hory s vaší partou, jindy s ním jeďte k moři s jeho kamarády. Jeďte také někam každý sám a užijte si chvíle spolu, ale i bez sebe.
  • Zbořte stereotyp. Zažijte spolu přenocování v lese, vylezte na největší kopec v okolí, jděte na společný kurz vaření nebo si dopřejte společný adrenalinový zážitek. Nic nespojí lidi tak, jako společné zážitky.
  • Přemýšlíte o dítěti a zatím se na něj moc necítíte? Co takhle pořídit si psa. Vyzkoušíte si starost o dalšího člena rodiny, zamilujete si aktivity s vašim čtyřnohým mazlíčkem a budete mít k sobě s partnerem mnohem blíž. Společná starost o dítě, o psa, dokonce i o domácnost dokáže dva lidi neuvěřitelně sblížit.

Zažili jste už přechozený vztah? Jak jste to vyřešili vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook