Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak na provokativní, temné rty?

10.10.2016
Foto: pinterest.com

Přichází nová sezona. Chladnější období přímo vybízí k nošení temnějších odstínů rtěnek. Nevíte, jak teto trend správně uchopit? To se dozvíte v dnešním článku!

Nikdo nemá pořádně ponětí, kde to vlastně začalo. Tak, jako máme s létem spojeny veselé a zářivé barvičky, spolu s podzimem máme tendence volit barvy tlumenější a tmavší. Zatímco na veselé barvičky nás ženy užije, po těch tmavších sáhneme zřídkakdy.

Kolikrát už jsme slyšely někoho říct: “Ale když mě tahle barva vůbec nesluší.“, případně: “Nemám odvahu v něčem takovém jít mezi lidi.“.

Kouzlo tohoto trendu spočívá především v samotném výběru produktu a jeho odstínu. Pokud nejste milovnicí rtěnek, můžete sáhnout po tmavším lesku, nebo tekuté rtěnce. A ačkoliv podzimu sluší opravdová temnota, můžete se držet v rovině temnější růžové. Nikdo netvrdí, že časem nelze trochu přitvrdit.

Jak tedy uchopit tento trend co nejlépe?

V první řadě je nezbytná naprosto bezchybná pleť, které docílíte za použití svého oblíbeného korektoru a podkladového make-upu. V obou případech nezapomínejte, že odstín make-upu i korektoru by měl být co nejpodobnější (ideálně však stejný odstín), a oba by měly ladit k tónu vaší pleti. Po aplikaci těchto produktů celý obličej zapudrujte. Díky tomu se make-up nebude v průběhu dne posouvat a roztékat.

V případě výrazných rtů se všeobecně doporučuje ubrat na líčení očí. Pokud nejste zastánkyní looku “žena vamp“, postačí vám trocha korektoru či pudru na vrchní pohyblivé víčko. Spodní linii řas můžete více definovat, použijete-li hnědou tužku na oči. Řasy zvýrazníme řasenkou. Pro opravdu dramatický look můžete nalepit umělé řasy.

Důležitou součástí celého líčení je obočí. Jeho zvýraznění a úprava jsou stěžejní, jelikož bez tohoto kroku byste mohla vypadat poněkud bez života. K úpravě obočí můžete použít tužku, stíny, či speciální barvicí a fixační řasenky.

Dalším důležitým krokem je použití rozjasňovače, který vytvoří protiváhu temných rtů a váš obličej rozzáří. Aplikujte ho na lícní kosti, do koutku oka a do oblasti pod obočím. Troufáte-li si, aplikujte ho trochu i na nos a těsně nad horní ret.

Aby rtěnka vydržela, můžete využít konturovací tužku stejného odstínu rtěnky, díky které bude rtěnka lépe držet. V případě lesku či tekuté rtěnky tento krok přeskočte. U tmavších odstínů je nutná přesná aplikace produktu. Jen díky ní budete vypadat opravdu upraveně a celý výsledek bude dokonalý. Na závěr celého líčení použijeme tvářenku, která dodá vaší tváři dotek života.

I přesto, že je toto líčení považováno za extravagantní, alespoň jednou za život by ho měla vyzkoušet každá žena.

Napsala Kateřina Umová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook