Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak na mikádo? Známe rychlé účesy

12.6.2015
Foto: youtube.com

Krátké vlasy jsou nejen moderní a šik, ale také praktické. Spousta žen, včetně celebrit, už to ví také a zkracují ve velkém. Pokud nejste připravena na radikální změnu, můžete zkusit delší mikádo, pro které se v angličtině používá výrazu lob. A jestli si myslíte, že s krátkými vlasy nezvládnete žádný účes, pamatujte – cokoliv jste byla zvyklá dělat s dlouhou hřívou, zvládnete i s lobem.

Lob je typický svou délkou těsně nad ramena. Než se ale rozhodnete pro tento sestřih, měla byste vědět pár věcí. Pokuste se vyhnout sestupnému sestříhání, pokud nechcete vypadat jako hvězda sitcomu z osmdesátých let. Lob si také nerozumí s velmi hustými vlasy. Třetí velmi důležitou věcí je zjemnění vašeho účesu, vyhněte se tedy přísným liniím a tupému sestřihu. Váš účes tak bude působit vzdušněji.

Spousta žen je přesvědčena, že krátké vlasy nejde stylizovat do žádného účesu. O opaku vás v následujícím videu přesvědčí kadeřník celebrit Ryan Crupi, který vám ukáže tři jednoduché způsoby, jak svému mikádu dodat šmrnc.

Plážové vlny                          

Tento vzhled je ideální na léto. Vypadá svěže a bezstarostně a přitom elegantně. Vlny jako od moře vytvoříte žehličkou na vlasy. Výhodou tohoto vzhledu je, že se nemusíte starat o pravidelnost – nabírejte různě silné prameny vlasů tak, jak vám přijdou pod ruku. Díky tomu budou vaše vlasy vypadat přirozeně. Jednoduše sevřete pramen do žehličky a točivým pohybem sjeďte žehličkou až ke konečkům. Účes můžete zakončit přidáním laku na vlasy nebo spreje pro zvětšení objemu.

Pletený cop

Myslela jste si, že musíte mít dlouhé vlasy, abyste si mohla dovolit cop? I s krátkým sestřihem můžete vytvářet zázraky. Vezměte do rukou sekci vlasů mezi pěšinkou a vnějším okrajem oka. Z této části začněte zaplétat francouzský cop po straně hlavy. Jakmile dopletete až za ucho, sepněte vlasy sponkami. Jestli francouzský cop neumíte, můžete zaplést i obyčejný a pouze ho připevnit pinetkami nejen na konci ale i po celé jeho délce. Další variantou je proplést pouze dva prameny a připevnit je k hlavě. Možností je nekonečně mnoho.

Drdol

Častou chybou je přesvědčení, že z krátkých vlasů nejde udělat drdol. Opak je ale pravdou. Pokud už máte upletený francouzský cop, můžete ho do drdolu zakomponovat také. Nejprve všechny vlasy stáhněte do malého, nízko posazeného culíku. Vlasy otočte kolem gumičky a připevněte sponkami, vytvoříte tím drdol. Aby váš účes získal na objemu, můžete povytahovat některé vlasy na temeni hlavy, čímž dodáte účesu výšku. Na konci nezapomeňte na trochu laku na vlasy, aby vše zůstalo na svém místě.

Lob není napořád

Možností, jak upravovat kratší vlasy, je skutečně mnoho. Jenže svou dlouhou hřívu si pěstujete už dlouho a nechce se vám stříhat? Nebo máte strach, že se vám účes po pár měsících omrzí a zatoužíte opět po vlasech do půli zad? Přesto se nemusíte bát radikálního sestřihu. Dnes už není nutné čekat dlouhé roky na to, až budou vaše vlasy opět dlouhé. Přečtěte si náš článek o prodlužování vlasů pomocí sady clip-in sponek: http://kralovstvizen.cz/sexy-dlouhe-a-huste-vlasy-uz-nejsou-pouhym-snem/. Je to snadný a rychlý způsob, jak mít vlasy podle svých představ a nebát se přitom držet krok s módou, když zrovna frčí mikáda.

Který z účesů se vám líbil? Preferujete dlouhé, nebo krátké vlasy?

Iveta Karousová

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook