Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak na krásně vlnité vlasy jako od moře

18.6.2017
Foto:  outfitshunter.com

Dovolená u moře je skvělý způsob, jak relaxovat a oprostit svou duši i tělo od stresu a napětí. Mnoho žen si ale dovolenou u moře užívá i proto, že milují bronzové opálení, účinky mořské vody a také krásné sexy vlny, které jim dokáže vytvořit slaná mořská voda. Ráda byste si tyto vlny vytvořili i doma, jelikož se k moři nechystáte? V dnešním článku se dozvíte užitečné tipy, jak tento nejoblíbenější účes léta vykouzlit v pohodlí domova!

Péče od kadeřníka

Pokud se vám líbí vlny jako od moře a rády byste je nosily nejlépe celé léto, můžete zajít do svého oblíbeného kadeřnického salonu a domluvit se s kadeřnicí na tomto účesu, který se vytváří slabou trvalou na vašich vlasech. Výsledek bude zaručený a vlny vám vydrží šest až osm týdnů. Celý proces netrvá ani hodinu, používají se při něm pouze kvalitní kadeřnické přípravky a výsledek opravdu stojí za to. Tyto mořské vlny od kadeřníka však mají dvě podmínky. Vaše vlasy musí být v délce pod ramena a nesmějí být odbarvené či melírované z více než 30 %.

Domácí péče

Chcete vyzkoušet vytvoření vln doma? Pak si nejdříve v drogerii kupte speciální přípravek, který obsahuje mořskou sůl. Téměř každá značka kadeřnických přípravků z drogerie ve svém portfoliu takovýto přípravek má. Tento solný roztok se nejčastěji nazývá Beach Waves. Tyto přípravky se používají tak, že je nastříkáte do vlhkých vlasů a promačkáváte vlasy směrem nahoru, abyste vytvořily vlnitou objemnou texturu vlasů.

Mořská sůl obsažená v roztoku zajistí, že budou mít vaše vlasy vlnitý tvar. Vlasy následně vyfoukejte nejlépe difuzérem. Vlasy můžete při foukání také stočit do třech velkých pramenů, připnout je k hlavě a vysušit fénem.

Další možností, jak si vytvořit mořské vlny, jsou široká kulma nebo žehlička na vlasy s kulatými okraji. Před těmito procesy vždy použijte sprej na ochranu vlasů proti vysokým teplotám. Budete-li natáčet vlasy žehličkou, pořiďte si její širokou verzi, v průměru by měla mít minimálně 3 – 3,5 cm, aby byly vlny opravdu velké, široké a bohaté.

Krásné vlny si můžete vytvořit i kulmou na vlasy. Nejlepší opět bude větší kulma, která má kulaté okraje, aby se vám na vlasech nevytvořily nepěkné hrany. S kulmou je práce stále stejná, stačí si vlasy natočit. Pokud ale použijete žehličku, bude to chtít trochu cviku, abyste měly vlny hezké a rovnoměrné. Vezměte si tenčí pramen, vložte do žehličky a při táhnutí směrem dolů žehličkou otáčejte, abyste vytvořily vlnu. Tadá, vlny jsou na světě!

Po natočení vlny upravujte pouze prsty! Kartáčem či hřebenem byste si je rozbily nebo vyčesaly zpět do rovna.

Tip: Před fénováním a kulmováním vlasů do kořínků aplikujte objemové sérum, které vám zajistí krásně bohatý účes a sexy lví hřívu.

Milujete vlny jako od moře tak jako my? Který účes je pro vás v létě top?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook