Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak mlsat a udržet si štíhlou linii?

15.8.2017
Foto: pixabay.com/cs

Po absolvování velké rodinné večeře většina lidí touží po kousku něčeho sladkého. Jejich chuť často bývá tak silná, že sladké zákusky jí po každém hlavním jídle, a pak se ohromně diví, odkud se vzaly přebytečné kilogramy… Pokud jsou i vaše chutě nezvladatelné, dbejte na to, co jíte. Jenom tak vás štíhlá linie nemusí nadobro opustit.

Nekupujte sladkosti v obchodech

V domácím prostředí si můžete vykouzlit mnohem levnější a často i chutnější dezerty. Nehledě na to, že doma máte pod kontrolou, jaké suroviny do svých dobrůtek přidáváte, a jednodušeji tak můžete hlídat svou váhu.

Držte se několika zásadních rad

Místo cukru používejte med, džem nebo klidně stévii. Ušlehanou smetanu můžete nahradit tvarohem, který zředíte jogurtem či kefírem. Místo másla používejte nízkokalorický margarín, mléko mějte k dispozici jenom odtučněné a místo smetany sáhněte raději po kefíru nebo nízkokalorickém jogurtu.

Jak si vyrobit domácí jogurt?

Pro výrobu domácího jogurtu stačí v kastrólu uvařit mléko a následně ho ochladit na 30 – 36 stupňů. Posléze do směsi přidejte kvasnice z živého jogurtu a ovoce podle chuti. Nechte kvasnice jeden den odležet a můžete se pustit do domácího jogurtu!

Z čerstvého nebo odtučněného mléka získáte hustý jogurt. Pokud použijete mléko, které vydrží déle, můžete se naopak těšit z téměř odtučněného jogurtu.

Jak si vyrobit domácí koktejly?

Pro výrobu koktejlů můžete používat i suché mléko.

Dietní koktejl „Jahodový ráj“

Do 0,6 litrů mléka přidáme 450 gramů jahod s cukrem a 90 gramů zmrzliny. Směs dobře rozšleháme a rozléváme do sklenic. Koktejl můžeme ozdobit kousky jahod.

Zmrzlina s fíky

Umyjeme 450 gramů fíků a rozmixujeme je. Poté přidáme 1 sklenici mléka, půl sklenice vody, půl sklenice cukru a dobře rozmícháme. Následně směs necháme zmrazit a můžeme podávat.

Také se vám sbíhají sliny? Na nic nečekejte a vyrobte si jednoduché dietní dezerty z pohodlí domova!

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook