Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak dlouho trvá ideální sex

20.2.2015
Foto: 123rf.com

Také znáte všechny ty pohádky o neskutečných velikostech penisu, nepřekonatelné erekci a celonočním milování? Často můžete být z takových informací frustrované a zklamané, protože tohle vy doma nemáte… S tím si ale starosti dělat nemusíte. Noc strávená nonstop milováním existuje jen ve filmech a realita je úplně jiná.

Pár minut a je po všem. Pokud to i ve vaší ložnici funguje podobně, nemusíte se ničeho bát. Podle odborníků jste naprosto normální. Většina sexuálních styků trvá něco mezi třemi až třinácti minutami. Cokoliv nad to už není moc zábavné, ale spíše únavné.

Většina lidí se v různých průzkumech vyjádřila, že za ideální považují sedm až třináct minut, sex trvající tři až sedm minut je ale stále považován za adekvátní. Každopádně lidé nechtějí sex ani příliš krátký, ani příliš dlouhý. To, co je kratší než tři minuty, je už málo. Pokud sex přesáhne třináct minut, začne být vnímán jako náročný.

Samozřejmě jde o průměrná data, a jestliže to máte s vaším partnerem jinak a jste spokojení, je to zcela v pořádku.

Délka sexu je ovlivněná mnoha faktory. Pokud muž neměl sex delší dobu, nejspíš bude doba soulože o poznání kratší, naopak přerušovaná soulož může pozitivně působit na délku milování. Kromě toho ovlivňuje dobu trvání sexu i věk, zdravotní stav a především nálada a chuť.

Uvedené časy se týkají pouze samotného intimního styku. Většina párů začíná předehrou a různými něžnostmi. Pokud je započítáme, je doba milování samozřejmě delší.

Správná nálada, romantika v podobě svíček a příjemné hudby a dostatečně dlouhá předehra jsou to pravé, co k intimnostem patří. Jestliže si tohle všechno s partnerem dopřáváte, na délce sexu zase až tolik nezáleží.

Martina Mádlová

 

 

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook