Geloren - kloubní výživa pro psy

Jak bojovat proti akné a černým tečkám?

3.9.2017
Foto: 123rf.com

My všechny moc dobře víme, že boj proti akné a černým tečkám bývá jednoduchou záležitostí jenom zřídkakdy. Jestliže jsme se setkaly s kožními problémy, nadobro se jich zbavit se podaří jenom trpělivým a vytrvalým jedincům. Krásná a bezchybná pleť je však snem mnoha žen, které jsou proto schopny udělat prakticky cokoliv!

Černé tečky a akné šetrně odstraňujte

Proti černým tečkám a akné je potřeba aktivně bojovat. Mastnotou a bakteriemi ucpané póry totiž jen tak samy od sebe neodejdou. Pokud si nedokážete pomoct a musíte problematická místa vymáčknout, je poté potřeba ihned pleť ošetřit různými maskami k tomu určenými, které vaše póry hezky stáhnou. Bez pomocných masek mají totiž póry tendenci se roztahovat a obyčejné vymáčknutí tak může vést ke vzniku ošklivých hnisavých pupínků. Jednoduše řečeno, jestliže nebudete dělat vše tak, jak by se mělo, můžete své pleti ještě více uškodit.

Používejte správnou kosmetiku

V současné době existuje celá řada vychytávek, které vám pomohou vaši pleť udržet svěží a čistou. Patří k nim například masky či náplasti, které nanesete na obličej, a při sloupávání vás samy zbaví od černých teček, aniž byste proto musela cokoliv udělat. V péči o pleť je také dobré dennodenně používat pleťovou vodu. Existuje jich celá řada, a proto se nebojte nevyhovující vyhodit a pořídit novou. Vaše pleť s nevhodnou pleťovou vodou může totiž ještě více strádat. Dále existuje celá řada hloubkově čistících gelů a peelingů. Záleží už jenom na vašem výběru.

Pleť důkladně čistěte ráno i večer a pokud možno ji nezatěžujte kosmetickými přípravky a když už, tak jenom těmi kvalitními. Pokožka obličeje totiž potřebuje dýchat! Vyvarujte se rovněž používání pleťových krémů, aniž byste se poradila se svým dermatologem nebo alespoň lékárníkem o svých kožních problémech. Řada krémů totiž váš problém může opět jenom zhoršit.

Dopřejte si párovou lázeň obličeje

Aktivně bojovat proti problematické pleti můžete i v domácím prostředí a s pomocí léčivých bylinek. Postup je následující:

Umyjte se jako obvykle, naneste na spánky, lícní kosti a rty jakýkoliv mastný krém. Nasypte jednu jídelní lžíci měsíčku lékařského, heřmánku či lípy do litru vařící vody a na minutku směs něčím zakryjte. Posléze si zahalte hlavu ručníkem a nakloňte se nad horkou vodou. Jestliže máte normální pleť, proceduru můžete opakovat jednou za 10 dní na 10 minut. Pokud máte mastnou pleť, opakujte jednou týdně na 15-20 minut. V případě, že máte suchou pleť, lázeň můžete opakovat pouze jednou za dva týdny na 5-7 minut.

Ihned po proceduře opláchněte obličej teplým výluhem a jemně ho otřete čistým ručníkem či ubrousky. Čistýma rukama pak můžete vymáčknout hnis a nečistoty z krásně otevřených pórů. Mačkání by mělo jít skutečně jako po másle. Poté opláchněte obličej chladnou vodou, protřete tvář dezinfekční pleťovou vodou a naneste masku, která vaše póry stáhne, nebo jakoukoliv slupovací masku podle toho, co vám zrovna vyhovuje.

Nikdy boj proti problematické pleti nevzdávejte a pokud si už skutečně nebudete vědět rady, nestyďte se a vyhledejte odborníka. Nemyslete si, že problémy s pletí mají jenom puberťáci!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook