Geloren - kloubní výživa pro psy

Jahody a jejich účinky na krásu a zdraví

1.7.2017
Foto: 123rf.com

Převážná většina lidí netrpělivě očekává letní období, kdy začíná opravdové jahodové pré. Jahody milují snad všichni obyvatelé planety, a to včetně těch nejmenších z nás – dětí. Láska k jahodám nám však jde velmi k duhu, jelikož v těchto červených zázračných plodech se nachází ohromné množství vitamínů.

Co jahody obsahují

Jahody obsahují vitamín B a C. Dále třísloviny, které působí protizánětlivě, antibakteriálně. Skvělý je i vysoký obsah kyseliny listové a draslíku. Rovněž obsahují mangan, jež zasahuje do celkového metabolismu organismu. Produkuje tvorbu a sílu kostí a krve, vyživuje nervy a mozek, podporuje libido a povzbuzuje činnost štítné žlázy.

Jahody a zdraví

Kromě své dokonalé chuti jsou jahody schopny i pozitivně působit na naše zdraví. K léčivým účinkům jahod patří například skutečnost, že zbavují střeva jedovatých látek, zmírňují trávicí obtíže, posilují imunitní systém, podporují růst buněk, odvodňují a snižují krevní tlak. Jahody mohou rovněž pomoci lidem trpícím na bolesti hlavy.

Díky konzumaci jahod se lidský organismus pročišťuje, a metabolismus tak přichází do normálu, díky čemuž je reálné shodit i pár přebytečných kilogramů.

Jahody a krása

Jahody pozitivně působí i na naši pleť, kterou mohou obdarovat potřebnými vitamíny a elastičností. Naší pleti také dopřávají krásný ruměnec, jež je považován za známku zdraví.

Nejlepší péčí o pleť je jahodový led. Všechno, co k tomu potřebujete, jsou zmražené jahody, kterými si potřete obličej. Směs nechte 15 minut působit a poté opláchnete vodou. Výsledek bude vidět ihned po použití. Kůže bude čistší, zdravější a svěžejší.

Jestliže máte suchou kůži, jahody smíchejte se smetanou а vzniklou směs naneste na obličej a na oblast dekoltu na 15 minut. Pokud máte naopak mastnou pleť, použijte jahody a odtučněný kefír.

Jahodová dieta je jednou z nejpopulárnějších diet vůbec. Například Victoria Beckham jí 3 dny v měsíci jenom jahody, čímž si udržuje štíhlou linii. Kromě toho dietologové radí jíst po ránu jahody s mlékem. Tyto produkty se k sobě totiž výborně hodí.

Komu se jahody nedoporučují?

Jahody se nedoporučují konzumovat lidem, kteří trpí alergií přímo na jahody nebo na pyl, který se může nacházet v jejích pórech. Drobná jahodové zrníčka mohou být roznětkou k nepříjemným zažívacím problémům. Rovněž kojící matky by se měly jahodám vyhýbat, aby předešly alergické reakci u dítěte.

Pokud nepatříte do rizikové skupiny, která jahody nemůže, neváhejte a dopřejte si je třeba každý den. Léto trvá přeci jenom chvilku, tak toho využijte!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook