Geloren - kloubní výživa pro psy

Inspirace: vánoční věnce jinak

15.11.2017
Foto: pinterest.com

Advent a vánoční svátky se blíží. Nalaďte se na správnou atmosféru s vánočními věnci. Dnes vám je představíme trochu v jiném kabátě.

1. Věnec z voňavé skořice

Vánoce si mnohý nedokáží představit bez tematických dekorací a pestrých vůní. Mezi ně jistě i patří skořice. A proč si z voňavé skořice neudělat rovnou celý věnec, který bude vonět po celé týdny do Vánoc?

Co je potřeba:

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

2 dlouhé skořice (30 – 40 cm, podle toho jak chcete mít dlouhý věnec)

20 – 25 krátkých skořic ( vybírejte podle chtěné šířky věnce)

4 svíčky

4 bodce na svíčky

tavnou pistoli

přírodní dekorace, které budete chtít použít

2. Voňavý věnec z perníčků

Mezi další originální věnce patří i tento. Je zcela vyrobený z perníčků. Proto můžete použít váš oblíbený recept a nazdobit je jak jen chcete.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Jak na takový věnec?

Připravte si těsto, které necháte odležet v ledničce alespoň jeden celý den. Další den těsto rozválejte a vykrojte 2 kruhy, které později dáte na sebe ( k vykrojení můžete použít např. větší mísu apod.), poté si vykrojte třeba podle vánoční formy 4 podstavce na svíčky. Vše dejte upéct a pak už jen stačí perníčky nazdobit a lepit je k sobě pomocí polevy z vaječných bílků. Přidejte svíčky, mašli, zkrátka vše podle libosti a máte věnec, který jen tak někdo nemá.

A pokud jste opravdu šikovní, můžete si vytvořit také perníkový věnec s chaloupkou.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

3. Šiškový věnec

Pokud máte rádi přírodnější dekorace, tak je tento typ pro vás. Přírodní věnec z šišek vám domů vnese originální dekorace, která bude krásně vonět a bude skvěle vypadat. Tento jednoduchý věnec si vyrobíte hned a jednoduše. Stačí si zajít na procházku do lesa, vzít si s sebou tašku a nasbírat hromadu šišek, které k sobě spojíte pomocí tavné pistole. Lehčí verze je s pomocím koupeného korpusu, do kterého můžete „zapíchávat“ menší kousky.

Foto: g.cz

4. Svíčky zasazené do květináče

Většina adventních věnců je jen v kruhu či jsou zasázené v nějaké korpusu. Vyrobte si věnec, které nemá žádné pravidlo a můžete si ho udělat zcela podle sebe. Chytrým řešením je koupě nějakého květináče. Buďto si kupte v zahradnictví nebo květinářsví květináč, který je z venčí osázený různými přírodninami nebo si můžete sami vyrobit nějaký ze dřeva. Pak už jen stačí nasbírat větvičky a dokoupit různé dekorace a doplňky v požadované barvě, přidat svíčky a můžete začít nasávat vánoční atmosféru.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Který věnec je vaším favoritem? Máte nějaký další skvělé tipy na orginální věnce? Pochlubte se nám fotografií.

Aneta Kalousová

Zdroj: designlive.cz

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook