Geloren - kloubní výživa pro psy

Ideál krásy v proměnách: Jak se vyvíjela móda za posledních 100 let v USA?

28.3.2015
Foto: 123rf.com

Říká se, že krása je pomíjivá, a totéž platí i pro módní trendy v oblasti líčení a vlasového stylingu. Pojďte se společně s námi podívat na dvě videa, která mapují proměny ideálu krásy ve Spojených státech v letech 1910 až 2010.

Jak se líčily a česaly americké ženy, které držely krok s dobou? To se dozvíte v dvou minutových videích, jež skvěle zachycují jednotlivé změny, kterými si tato země slibující svobodu a nezávislost v minulém století prošla. Modelka Nina si vyzkoušela, jak se malovaly hvězdy z éry začínajícího Hollywoodu, pro jaké líčení se nadchly ženy oslavující konec druhé světové války, který styling byl typický pro mírumilovné květinové dívky vyznávající styl hippies, nebo jaké vlasové kreace přijaly za své popové divy z osmdesátek.

Neméně zajímavé je video s afroamerickou modelkou Marshay, jež nám toto století krásy v USA ukážete z jiného pohledu. Nesmí chybět pro dvacátá léta typické dohladka sčesané vlasy s ozdobnou čelenkou, vyčesaný bob spojovaný se šedesátkami, nebo nezkrotné afro, které bylo oblíbené o jedno desetiletí později. Kdo by mohl také zapomenout na devadesátky a s nimi spojené copánky, jež se těšily přízně některých žen i o deset let později.

Který účes a make-up Vás nejvíce zaujal? Vyzkoušela jste si některý z nich na vlastní kůži?        

Eva Korytářová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook