Geloren - kloubní výživa pro psy

Hýčkejte svou šíji a vyzrajte na stáří

4.11.2017
Foto: pixabay.com

Šíje je jednou z nejzákeřnějších částí lidského těla. Dokáže totiž prozradit vaše stáří! Nezáleží na tom, jak moderní a krásné líčení máte na obličeji a do jak luxusního oblečení jste se zrovna oblékla – jestliže nepečujete o svou šíji, nepodaří se vám vypadat mladší, ani kdybyste se postavila na hlavu.

Proč vzhled šíje prozrazuje lidské stáří?

Za prvé – kůže na krku je velmi slabá, přičemž tukové zásoby, které ji pokrývají, jsou ve srovnání s jinými částmi lidského těla rovněž dost zanedbatelné. V důsledku toho dochází k nedostatečné hydrataci kůže, čímž je podpořeno její předčasné stárnutí. Za druhé – příčinou rychlého stárnutí je i samotná funkce krku. Je totiž nucen být neustále v pohybu, čímž dochází k jeho rychlému opotřebení. Skoro nikdy nebývá středem pozornosti, takže málokdo myslí na to, že i jemné krční svaly je potřeba trénovat a čas od času si zaslouží pořádnou masáž. Velmi důležité je i správné držení těla a krku. Nemělo by se spát na vysokém polštáři, při psaní, čtení i jídle by se mělo sedět rovně bez předkloněné hlavy směrem dolů, a v neposlední řadě je důležité sedět i stát zpříma bez zbytečného hrbení.

Myslete pozitivně

Negativní chod myšlenek škodí krku stejně jako špatná životospráva. Stresy a problémy, které vám „sedí za krkem“ se tedy negativně odrážejí nejenom na vaší náladě, ale i na vašem vnějším vzhledu. Některé nemoci, které v průběhu života můžou člověka postihnout, rovněž nepřidávají naší šíji na kráse. Při onemocnění jater, nebo při žaludečním či střevním onemocnění se na krku objevují malé žluté nebo načervenalé skvrny.

Pravidelně pečujte o svou šíji

Většina žen se dennodenně zabývá péčí o obličej. Mažou ho a čistí všelijakými krémy a toniky, avšak na pokožku krku v řadě případů zapomínají. Většina lidí se oblasti šíje věnuje jenom z hlediska každodenní hygieny a o nějaké větší péči už nemůže být řeč. To je však velká chyba! Aby oblast našeho krku vypadala pořád svěží, elastická a mladá, je zapotřebí spát na nízkém polštáři, při chůzi zvedat bradu do výšky, čas od času krk protáhnout a namasírovat. Nezapomínejte čistit kůži na krku stejnými prostředky, jakými čistíte obličej, a mazat ji speciálními krémy.

Myslete na to, že povolenou a vrásčitou kůži na krku vám na stará kolena zachrání už jenom nákladná plastická operace. Proto o svou šíji pečujte, dokud je ještě čas!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook