Geloren - kloubní výživa pro psy

Hovězí pupek s grilovanou zeleninou a listovým špenátem

4.6.2015
Foto: nataliri.cz

Když se zeptáte svých rodičů nebo babiček, co by udělali z hovězího pupku, nejspíše vám odpoví, že je to maso dobré akorát na polévku. Přitom kouzla, která se dají s touhle parádou dělat, přesahují hranice fantazie nejedné hospodyňky. Maso z pupku není drahé, je krásně šťavnaté a má nádhernou barvu. Hovězí pupek stačí pouze osolit, opepřit a přidat pár snítek rozmarýnu. Za pár minut máte na stole doslova lahůdku.

 

Obtížnost: stupeň č. 2

Doba přípravy 30 min

 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

Foto: nataliri.cz

Foto: nataliri.cz

Hovězí pupek 0,5 kg

Cuketa 50 g

Lilek 50 g

Cherry rajčata 4 ks

Česnek 1 stroužek

Cibule 50 g

Žampiony 4 ks

Rozmarýn 10 g

Listový špenát 50 g

Olivový olej, sůl, nahrubo mletý pepř

2x pánev, prkénko

 1. Připravíme si suroviny

Foto: nataliri.cz

Foto: nataliri.cz

Hovězí pupek očistíme a rozdělíme na 2 půlky (na dvě porce), řez provedeme přes vlákno. Maso ochutíme solí a na hrubo namletým pepřem. Cuketu a lilek opláchneme pod vodou a nakrájíme na 0,5 cm slabá kolečka. Cherry rajčata omyjeme a necháme v celku . Česnek oloupeme a nakrájíme na 2 mm tenké plátky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na 3 mm tenká půlkolečka. Žampiony omyjeme a nakrájíme na 0,5 cm tenké plátky. Rozmarýn, otrháme lístečky od větvičky.

2. Opečeme maso

Do pánve nalijeme dvě polévkové lžíce olivového oleje, který rozpálíme na vysokém plameni. Jakmile je olej rozpálený, stáhneme plotýnku na střední plamen a hovězí pupek opečme z každé strany 5-7 minut. Pokud si přejete mít maso více propečené, opékejte jej z každé strany o dvě minuty déle.

3. Začneme s přípravou grilované zeleniny

Foto: nataliri.cz

Foto: nataliri.cz

Do druhé pánve dáme 4 polévkové lžíce olivového oleje, který rozpálíme na středním plameni a jako první opečeme cuketu, lilek, cibuli, cherry rajčata po dobu cca 2 minut. Poté přidáme žampion, česnek, dochutíme solí a pepřem. Před podáváním do grilované zeleniny vmícháme čerstvé listy špenátu.

4. Můžeme servírovat

Foto: nataliri.cz

Foto: nataliri.cz

Na okraj mělkého talíře nandáme grilovanou zeleninu, maso můžeme nakrájet na tenké plátky či servírovat v kuse.

Nemáte náladu na kilometrové fronty v supermarketech? Chcete po práci jít rovnou domů? Využijte služeb Nataliri.cz. Stačí si jen vybrat, na co máte chuť, objednat si to a poté pokrm uvařit. Nic víc, nic míň, nic mezi tím. Nataliri.cz za vás vše vymyslí, nakoupí, naváží, odměří a všechny potřebné suroviny spolu s recepty doveze přímo k vašim dveřím.“

Přejeme vám dobrou chuť!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook