Geloren - kloubní výživa pro psy

Horká koupel aneb jak se pořádně uvolnit

2.9.2017
Foto: 123rf.com

Co všechno musí žena dennodenně zvládat? Minimálně udělat snídani, vypravit děti do školy a muže do práce, obléct se a upravit pro pracovní den, poté ještě zařídit spoustu věcí, které zkrátka nepočkají, a zase se vrhnout do vaření a uklízení… No řekněte, jak si v takovém shonu udělat čas na sebe či na návštěvu salónu krásy? Víme, jak tuto situaci řešit – pomůže vám vlastní domácí vana!

Vana totiž ve skutečnosti může s lehkostí nahradit SPA salon a mnohé procedury z oblasti talasoterapie. Nehledě na to, že pravidelnou teplou koupelí můžete vrátit své kůži mladistvý vzhled, a ještě k tomu se zbavit několika přebytečných kilogramů!

Koupele s mořskou solí

Specialisté (kosmetologové) radí, aby si lidé dělali koupel s mořskou solí. Jedná se o velmi prostou proceduru. Stačí v horké vodě rozpustit pytlík s mořskou solí (ne více než 1 kg pro jednu koupel), nechat vodu chvíli odstát a posléze přidat trochu studené vody. Teplota koupele se solí se totiž musí rovnat teplotě vašeho těla, což znamená maximálně 37 stupňů Celsia. Mořská sůl je totiž sama o sobě schopná ohřívat tělo, a kromě toho dokáže posilovat vlasy i nehty a přidává kůži na elastičnosti.

Koupele se solí pomáhají léčit prostydnutí, nadváhu a celulitidu. Žádné negativní účinky prokázány nebyly. Pouze pokud máte na těle škrábance či nezahojené rány. Koupel se solí se v takovém případě nedoporučuje.

Koupele z otrub

Rozpařenými otrubami se již dlouhá léta léčí globální kožní problém – akné. Pro vytvoření podobně léčivé koupele je zapotřebí 1 kg otrub z lékárny, které ponoříme do 5 litrů vody a povaříme 15-20 minut na malém ohni. Poté teplý odvar vylijeme do vany s vodou, přičemž konečná koupel by neměla mít více jak 35-37 stupňů. Koupel si dopřejeme minimálně po dobu patnácti minut. Nezapomeňte se posléze důkladně osprchovat teplou vodou.

Koupele s mátou

Koupele s mátou jsou proslulé zejména tím, že dokáží lidský organizmus velice efektivně odreagovat. Kromě toho podobné koupele pomáhají bojovat proti migrénám a bolestem hlavy. Jestliže si budete dopřávat podobné koupele každý den večer, můžete se těšit z velmi vydatného a spokojeného spánku po celou noc.

Na nic nečekejte a odreagujte své tělo i mysl s pomocí léčivých koupelí. Bude vás to stát minimum času i peněz!

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook