Geloren - kloubní výživa pro psy

Francouzské filmy, které si zamilujete

22.11.2016
Foto: pinterest.com

Jak si pustit trochu romantiky a lásky do života v tak pochmurném a zataženém počasí, pokud zrovna neprožíváte citové vzplanutí? Francouzské zamilované komedie jsou odpovědí. Protože co k sobě pasuje více než Francie a romantika? Všichni známe kouzelnou Amélii z Montmartru, ale existují i další skvělé francouzské snímky. Takže se zachumlejte do teplých ponožek a deky, uvařte si čaj nebo kávu a pusťte si:

Láska všemi deseti (Populaire)

Retro film vás zavede do 50. let minulého století. To znamená, že si užijete pohled na stylové kostýmy a možná se vám dostane i nějaké inspirace pro váš osobní styl. Také to znamená, že se podíváte, jak v tomto období fungovaly ženské a mužské role. Ženy byly tlačeny do pozice hospodyněk nebo sekretářek. Hlavní hrdinka Rose (Déborah Françoisse) se chce však vzepřít a se svým talentem (umí psát rychle všemi deseti) se začne účastnit soutěží v psaní na stroji. K tomu ji navede charismatický Louis (Romain Duris), u kterého se Rose předtím ucházela o práci. A jak to tak bývá, nejprve se hádají, ale pak se do sebe samozřejmě zamilují.

(K)lamač srdcí (L’Arnacoeur)

Herce Romaina Durise mají asi francouzští režiséři romantických komedií hodně rádi, protože hraje snad v každé. Tato není výjimkou, Romain v ní hraje Alexe, profesionálního rozvraceče vztahů. Spolu se svou sestrou a jejím přítelem mají malou agenturu, kde přijímají zakázky, aby se vetřeli mezi pár a dohnali ho k rozchodu. Všechno funguje do chvíle, než se Alex zamiluje do jedné této „zakázky“, kterou hraje Vanessa Paradis. A samozřejmě to má za následek vtipné situace i ohromnou lásku.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Něžnost (La Délicatesse)

Tento film vypadá z počátku smutně. Hlavní hrdinka Nathalie, které v životě nic nechybí a je šťastná, ztratí manžela při nehodě. Celý život se jí zhroutí a ona se uzavírá do sebe a své práce. Vypadá to, že už se snad v životě nikdy nezamiluje, ale opak je pravdou. Jednou z ničeho nic políbí svého nepříliš přitažlivého kolegu z práce. A tak začne dobrodružství toho nejméně očekávaného páru. P.S.: Nathalii hraje Audrey Tautou – záruka skvělého filmu.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Samba (Samba)

Ačkoliv by k tomu mohl název vybízet, film není o tanci. Je zase a jenom o vztahu a lásce. Přistěhovalec Samba (Omar Sy) pracuje všude možně načerno a doufá v to, že konečně dostane trvalé povolení k pobytu ve Francii. Na úřadě se potkává s manažerkou Alicí (Charlotte Gainsbourg), která trpí syndromem vyhoření. Další nejméně pravděpodobný pár – temperamentní Samba a upjatá Alice v kostýmku. Jak to asi dopadne?

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Život Adele (La Vie d’Adèle)

Láska má mnoho podob, a to nám dokazuje tento film. Život Adele už je trochu náročnější drama, ve kterém se ale pořád najde láska. Snímek se soustředí na dívku Adele (Adèle Exarchopoulos) a na její život přes dospívání až k dospělosti. Adele v něm prožívá velmi vášnivý milostný vztah se ženou Emmou (Léa Seydoux). Režisér překročil zaběhnuté mantinely a film je plný erotických scén, u kterých se jistě budete červenat. Raději ho tedy sledujte, až budete doma sama, nebo jako předehru před sexuálními hrátkami.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Monika

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook