Geloren - kloubní výživa pro psy

Druhy šamponů: Který je ten nejlepší?

9.10.2016
Foto: pinterest.com

Šampon je tak samozřejmá věc, že ji možná v obchodě kupujeme s rutinou, u které zkrátka nepřemýšlíme. Zkuste se ale zamyslet, zda je ten váš šampon dostatečně kvalitní a zda by vám nevyhovoval jiný druh či konzistence. Jaké jsou na českém trhu možnosti při výběru šamponu a který je ten pravý pro vás?

Tekuté šampony

Klasické tekuté šampony jsou obecně nejvíce nakupovanými a používanými šampony. Hodně pění, mají vysoký čistící účinek, dobře vyčistí i vlasovou pokožku. Vybrat si můžete levnější varianty z drogerie, které jsou většinou dost chemické a obsahují silikony, které vlas obalí a tak se zdá, že jsou vlasy vyživené a zdravé. Opak však může být pravdou.

Sáhnout můžete i po kadeřnických produktech, které obsahují výživné látky a kvalitní ingredience, díky kterým budou vlasy silnější a opravdu zdravé. Klasické šampony se vyrábí na normální, mastné, barvené, slabé, vlnité a suché vlasy a proti lupům. Dle toho je také upravené složení šamponu.

Přírodní tuhé šampony

Přírodní tuhé šampony se vyrábí většinou ve tvaru tvrdé kostičky nebo puku. Po použití jsou tedy mazlavé a je nutné je uložit do krabičky nebo na mističku. Tyto šampony většinou obsahují přírodní složky, naopak neobsahují syntetické konzervační složky, silikony, parabeny a další nežádoucí látky.

Tuhé šampony vydrží stejně dlouho jako tři lahvičky tekutého šamponu. Další výhodou je snadné použití. Stačí si klasicky namočit vlasy i šampon, tuhý šampon si promnout v ruce a nanést na vlasy nebo si jím přímo potřít vlasy a promasírovat. I tuhé šampony se vyrábí na různé typy vlasů a nabízí je již mnoho handmade značek s přírodní kosmetikou.

Suché šampony

Suchý šampon bude vaším nejlepším kamarádem po posilovně nebo v dny, kdy máte vlasy ještě poměrně „hezké“, ale už ne natolik, abyste si je nechaly rozpuštěné. V takových případech popadněte lahvičku suchého šamponu, nastříkejte ke kořínkům vlasů a promasírujte. Pudry obsažené v suchém šamponu mastnotu z vlasů vytáhnou a vy tak máte od mytí vlasů pokoj o jeden den navíc.

Suché šampony se vyrábí pro různé barvy vlasů. Blondýnky mají obsah suchého šamponu jiný než brunetky. Nepoužívejte proto suchý šampon pro jinou barvu vlasů, než je ta vaše. Koledovaly byste si o nevzhledné fleky od bílého nebo hnědého pudru.

HIT SOUČASNOSTI – No Poo mytí vlasů

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

No Poo je zkratka slov No Shampoo. Neznamená to však, že byste si neměly vlasy mýt vůbec. Pouze k tomu nebudete používat klasický chemický šampon, ale přírodní složky jako je jablečný ocet nebo jedlá soda. Tato metoda byla „vynalezena“ kvůli tomu, aby pokožka hlavy a tím pádem i vlasy samotné tolik netrpěly.

Kůže je největší orgán na těle, a pokud pro ni při mytí vlasů chcete něco udělat, můžete na pár dní či týdnů zvolit No Poo metodu mytí vlasů. Pročistí se tak váš organismus, do kterého se přes pokožku dostávaly látky obsažené v šamponu, kůže na hlavě si odpočine od neustálého přímého kontaktu chemických látek. Velkou výhodou je i značná finanční úspora.

Pokud byste rády tuto metodu vyzkoušely, dáme vám pár tipů jakým způsobem a jak často vlasy mýt. Jedlou sodu si smíchejte s vodou a naneste na vlasy. Na pokožce vznikne jakési primitivní mýdlo, které vlasy zbaví nečistot i zbytků stylingových produktů. Vlasy i pokožku hlavy masírujte cca 2 minuty a opláchněte vlažnou vodou. K jednomu mytí vám postačí polévková lžíce sody rozmíchaná v hrnku vody. Vlasy si touto směsí myjte alespoň dvakrát týdně.

Jablečný ocet působí jako kondicionér. Zatáhne vlasové vlákno a vlasy se díky tomu stávají poddajnými a hebkými. Směs si přichystáte smícháním polévkové lžíce octa v hrnku vlažné vody.

Zkoušely jste někdy jiný šampon než klasický tekutý? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook