Geloren - kloubní výživa pro psy

Dovolená v USA, zn. na míru – díl první

18.8.2015
Foto: usanamiru.cz

Pokud sníte o dovolené za oceánem, ale zájezdy běžných CK vám přijdou příliš svazující nebo málo pestré, zkuste svou dovolenou pojmout trochu jinak. Cestovní kancelář USA na míru vám zájezd pomůže naplánovat tak, aby vaše cesta do Spojených států vypadala přesně podle vašeho přání.

Jak tato společnost vznikla a jaké destinace s ní můžete navštívit, nám v následujícím rozhovoru prozradí jeden ze spolumajitelů společnosti USA na míru, pan Jan Berenda.

Vaše společnost USA na míru nabízí lidem možnost cestovat do Spojených států podle vlastních představ. Kde se vzal nápad založit si vlastní cestovní kancelář?

Před vznikem cestovní kanceláře jsme podobné zájezdy organizovali zpočátku pro sebe, později pomáhali organizovat známým, později známým známých… Až nám někdo řekl, proč se tím neživíte, když vám to tak jde? Tak jsme si řekli, že to zkusíme, dali jsme dohromady počáteční tým, založili firmu a spustili kolotoč zařizování – web, koncese, pojištění proti úpadku, navazování spolupráce s partnery v zahraničí a tak dále…

Proč se zaměřujete na cestování zrovna do USA?

S kolegy, se kterými jsme byli při založení, jsme měli k USA vždy velmi kladný vztah a byla to naše oblíbená destinace již od studentských let. Spojené státy nabízí nádherné přírodní scenerie, úžasná města, pláže a hlavně kulturu a mentalitu místních lidí. Je to úplně jiný svět, než ten, na který jsme zvyklí z Evropy – na své si zde přijde skutečně každý.

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Zájezdy do Ameriky nabízí spousta dalších cestovních kanceláří. Proč by měl zákazník cestovat právě s Vámi?

Na rozdíl od většiny cestovních kanceláří přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Z jedinečnosti každého klienta vycházejí také individuální představy o dovolené. Dá se říci, že i když pojedou dvě skupiny klientů na totožný zájezd, nikdy to nebude stejné – a o tom to je.

Do kterých destinací se s Vaší CK mohou lidé toužící po dovolené za oceánem podívat?

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Jsme schopni sestavit dovolenou pro jakoukoli destinaci v rámci Spojených států. K nejoblíbenějším destinacím nicméně patří především cesta po západě USA spojená s poznáváním přírodních krás národních parků, relaxační pobyt na Floridě a samozřejmě zájezd do New Yorku. Nově jsme zařadili dovolenou na Havaji, jež se také stává velmi populární destinací, protože se tu příjemně propojuje relaxace s poznáváním. Kromě zájezdů na pevninu nabízíme např. i okružní plavby na výletních lodích po Karibiku. Možností, jak strávit dovolenou ve Spojených státech, je celá řada, proto si každý klient může vybrat takovou destinaci, která bude vhodná právě pro něj.

Milovníky hazardu jistě zaujme Váš zájezd do světoznámého města hříchu Las Vegas. Největší město státu Nevada však nenabízí jen vzrušení ze hry v některých ze svých kasin. Co dalšího zde Vaši klienti mohou vidět?

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Samozřejmě i ti, kdo neholdují hazardu, si v Las Vegas najdou své – už samotná prohlídka architektonické podoby kasin je zážitkem. Kde jinde dojdete za 30 minut od egyptské pyramidy kolem Eiffelovy věže až do Benátek? Las Vegas však nejsou jen kasina – nabízí i velké množství adrenalinových zážitků, jako např. kolotoče na vrcholu věže hotelu Stratosphere. Ve večerních hodinách můžete navštívit některé z představení hvězd, jakými jsou například David Copperfield, artisté souboru Cirque du Soleil a další. Na své si v Las Vegas přijdou i přívrženci nakupování – světové značky se dají v místních outletových městech sehnat za zlomky evropských cen. A pokud bude vzrušení málo, svatebních kaplí je v Las Vegas mnoho. Pokud nicméně klient ví o svatbě dříve než v konkrétní den, máme zkušenosti s jejich organizováním a rádi mu v tomto ohledu pomůžeme.

Další z destinací, kterou nabízíte, je Los Angeles. Jaké zážitky na Vaše zákazníky v L. A. čekají?

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Jako u ostatních destinací i v Los Angeles záleží na typu aktivity, kterou by klient chtěl absolvovat – samozřejmostí je procházka po Chodníku slávy, výhled na nápis Hollywood nebo návštěva mola v Santa Monice, jež je oficiálním koncem Route 66. Los Angeles jsou ale hlavně filmová studia v Hollywoodu, je tedy možné vyrazit do Universal Studios nebo studií Warner Brothers.

V L. A. si na své přijdou i sportovní fanoušci, sídlí zde týmy hokejové NHL, basketbalové NBA, baseballové MLB nebo amerického fotbalu. Koncerty v Hollywood Bowl nebo Disney Music Hall jsou taktéž nezapomenutelným zážitkem. Opomenout nesmíme ani pláže, jež se táhnou desítky kilometrů od Malibu po Long Beach a zahrnují ty nejznámější v Santa Monice a Venice Beach, kam do místní venkovní posilovny Muscle Beach chodil cvičit Arnold Schwarzenegger.

Velmi atraktivní je i cesta do Miami, jednoho z nejznámějších floridských měst…

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Miami si většina lidí spojuje s plážemi a relaxací. Nejoblíbenější částí Miami je nepochybně Miami Beach, kde je mimo pláže možné se vydat taktéž do víru nočního života – desítky barů a restaurací na nejznámější Ocean Drive stojí zcela jistě za návštěvu. Celá oblast Miami Beach je stavěna v duchu stylu Art Deco, mezi domy najde návštěvník také třetí nejfotografovanější dům USA (po Bílém domě a sídle Elvise Presleyho v Memphisu) – Versace House. Miami není samozřejmě jen Miami Beach – populární je místní kubánská čtvrť, kde je k vidění výroba tradičních doutníků, v Biscayne Bay můžete obdivovat honosná sídla celebrit, anebo je možné vyrazit za aligátory do nedalekého národního parku Everglades.

Ve Vaší nabídce nechybí ani New York. Která místa by turisté, jež Velké jablko navštěvují poprvé, neměli vynechat?

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

V New Yorku je stále co poznávat, při první návštěvě se soustředíme na ta nejznámější místa, jakými jsou bezesporu Central Park, Socha svobody, Times Square, Empire State Building, Wall Street nebo Brooklynský most. Dle času, který má klient k dispozici, doplňujeme tato místa dalšími – velmi zajímavý je i památník k útokům 11. září a okolí Ground Zero. Vyhlídka z Rockefellerova centra na New York je srovnatelná s vyhlídkou z Empire State Building a navíc je tento mrakodrap z ní také vidět, což celkový výhled ještě zlepšuje. Málo se ví rovněž o muzeu Intrepid, kde je současně vystavený raketoplán, letadlová loď a letadlo Concorde. A nejsou to samozřejmě jen památky, jež tvoří program v New Yorku – jsou to obchody, vyzkoušené restaurace apod. To vše dokresluje celkový dojem z návštěvy nejslavnějšího města Spojených států.

Zájemci si mohou do New Yorku zaletět také jen na prodloužený víkend nebo na nákupy…

Foto: usanamiru.cz

Foto: usanamiru.cz

Ano, nejen v New Yorku, ale v celých Spojených státech je velmi výhodné nakupování, a to i přes aktuálně nevýhodný kurz dolaru. Do USA doporučujeme letět s prázdným kufrem a naplnit ho až na místě, z části se vám tím vrátí i náklady na cestu. J Někdy je až s podivem, jak draze jsou naši obchodníci schopní prodávat určité značky, když v USA, kde je mnohem větší kupní síla, se dají pořídit za polovinu. Platí to nejen o módě, ale i o elektronice a většině spotřebního zboží.

Které destinace patří mezi klienty k nejoblíbenějším? Jak se takový zájezd na míru se zákazníkem domlouvá? To se dozvíte v druhém díle našeho rozhovoru.

Eva Korytářová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook