Geloren - kloubní výživa pro psy

Domací wellness pro vaše nohy

13.7.2017
Péče o nohy

Úprava nohou prozrazuje o člověku mnohé. Aby byl dojem, jakým působíte, co nejlepší, dopřávejte jim pravidelně královskou péči. Jak na ni? Poradíme vám skvělé tipy na domací wellness pro nohy.

Pravidelná péče

Základem je pravidelná péče, proto si zhruba jednou týdně napusťte do lavoru teplou vodu, přidejte koupelovou sůl a pár kapek citrónu, po kterém kůže lépe změkne. Po 5-10 minutách použijte peeling na nohy. Pokud ho zrovna nemáte doma, vystačíte si s mořskou solí.

Odstranění ztvrdlé kůže nestačí, chodidlům je nutné dodat vydatnou hydrataci pomocí krému. Pokud chcete zvýšit účinek krému, po namazání chodidla zabalte do sáčku a přes něj přehoďte bavlněné ponožky. Podle babských rad lze krém vyměnit i za tvaroh nebo sádlo.

Varianty odstranění ztvrdlé kůže:

Pemza: Pemza je nejrozšířenějším nástrojem k péči o nohy. Jde o mořskou houbu, která je k nohám šetrná, ovšem není ji možné dokonale vyčistit, je tedy ideálním prostředím pro bakterie.

Kovové a skleněné pilníky: Pilníky můžeme používat jak na suchou, tak na mokrou kůži.

Seřezávače kůže: Existují také seřezávače kůže, kterou jsou sice efektní metodou, ale přesto je příliš nedoporučujeme, při práci s nimi je snadné se zranit.

Rybičky Garra ruffa: Při této formě péče o nohy odstraňují odumřelou tkáň rybičky, které ji jemně okusují. Cena se pohybuje od 150 do 250 Kč.

Maska: Řešením je i Lirene Exfoliační maska v ponožkách, která odstraňuje odumřelé buňky bez mechanického tření díky obsahu 2,5% urey a peelingových kyselin.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Máte oteklé a napuchlé nohy?

Budete potřebovat:

  • hrst mátových lístků
  • hrst heřmánkových květů
  • hrst levandule

Postup: Bylinky nechte louhovat 25 minut ve 3 litrech vody. Poté bylinky přeceďte a užijte si 15 minutovou koupel nohou.

Trápí vás pocení nohou?

Zkuste koupel nohou v soli z mrtvého moře. Stačí do 3 litrů vody přimíchat hrst soli a nohy namáčet 15 minut. Tato koupel dokáže bojovat i s kuřím okem.

Jak na unavené nohy?

Jako rychlou vzpruhu lze využít koupel v černém čaji. Kromě této metody zkuste vložit do ponožek nastrouhanou salátovou okurku a vydržte tak alespoň 2 hodiny.

Chodíte na pedikúru do salonu, nebo se raději staráte o nohy sama?

Karin Petřeková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook